Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawdziwa szkoła, wirtualne zapisy (akcja portEl.pl)

 
Elbląg, Prawdziwa szkoła, wirtualne zapisy (akcja portEl.pl) fot. Anna Dembińska
Rek

W tym roku po raz pierwszy rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbywa się za pomocą elektronicznej platformy edukacyjnej. Jak zapewnia ratusz jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwoli uniknąć problemów związanych przede wszystkim z blokowaniem miejsc w kilku szkołach przez te same dzieci.

 - Dzięki wykorzystaniu systemu kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Dzięki wprowadzonemu systemowi nie tworzą się kolejki przy zapisach do szkół, a ustalone zasady przyjmowania dzieci są jednolite we wszystkich placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg.
     Zgodnie z ustawą, do pierwszej klasy przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły, a w dalszej kolejności, jeśli są wolne miejsca, dzieci zamieszkałe poza nim.
     Rekrutacja do szkół podstawowych ruszyła 1 marca. Jej wyniki mają być znane 22 kwietnia. W przypadku przedszkoli rekrutacja rozpocznie się 16 marca. W procesie tym biorą udział dzieci 3-, 4-, 5- i 6-letnie, urodzone w latach 2013-2010. Dzieci urodzone w 2014 r., które mają ukończone 2,5 roku, będą rekrutowane w szczególnie uzasadnionych przypadkach przez dyrektorów poza rekrutacją elektroniczną od 1 września 2016 r.
     Od 1 do 14 marca trwa składanie przez rodziców do dyrektora przedszkola deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej jednostce. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do danych placówek podane zostaną do publicznej wiadomości 22 kwietnia.
     Jak wyjaśnia ratusz, zarówno w przypadku rekrutacji do pierwszej klasy, jak i do przedszkola, wypełnienie deklaracji lub wniosku bez wydrukowania go, podpisania i dostarczenia do przedszkola czy szkoły nie jest zgłoszeniem. Taki kandydat nie bierze udziału w procesie rekrutacji na nowy rok szkolny.
     - Rodzice, którzy nie mogą wypełnić wniosku w systemie elektronicznym np. z powodu braku komputera, czy dostępu do Internetu, mogą złożyć podanie w sposób tradycyjny – wyjaśnia Joanna Urbaniak.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Może warto dodać jaki to wielki sukces po wielu latach z wielkim opóźnieniem wspaniała firma (he he ) w końcu uruchomiła platformę! Oczywiście za zaistniałlą sytuację nikt nie poniósł konsekwencji, że pieniądze dawno zapłacone a platforma rusza z pompą dziś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Kat.Na.Idiotów(2016-03-04)
 • To cóś za 3,5 mln ". .. Elektroniczna platforma edukacyjna kosztowała 3,6 mln zł. Z tego aż 3 mln zł pochodziło z funduszy unijnych. Projekt został odebrany w czerwcu 2011 r. Jednak, jak mówi Iwona Mikulska, dyrektor Departamentu Edukacji, do tej pory jest nadal sporo błędów w systemie. OPEGIEKA cały czas wprowadza jeszcze poprawki. .. ."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  Elbląg-przyśpiesza?Dokąd?(2016-03-04)
 • Z tą platformę to taki sam wał jak z EPECEM , tyle ze w tym przypadku jedyny słuszny wykonawca OPEGIEKA bez przetargu dostał zlecenie. Tym sie media powinny zainteresować , chyba że komus bardzo zależy zeby sprawę uciszyć. Opegieka .....główny sponsor kampani wyborczej Wróblewskiego, może dlatego .......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  W temacie (2016-03-04)
 • Jeżeli tak to działa, po co mam zgłaszać elektronicznie, skoro później trzeba wydrukowany dokument i tak dostarczyć fizycznie szkoły?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2016-03-04)
 • bo w każdej rekrutacji tak jest. Na studia też jest elektroniczna rejestracja, a potwierdzeniem jest podanie. Na wszystkich etapach edukacji tak działa system rekrutacji, i to w całym kraju!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2016-03-04)
 • Iwona to se może mówić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  (2016-03-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Konto poczty elektronicznej