Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Prezentacje artystyczne

Jutro w Światowidzie rozpoczynają się międzynarodowe prezentacje artystyczne, w których weźmie udział młodzież specjalnej troski z Elbląga i Kaliningradu.

Dwudniowe spotkania odbędą w elbląskim Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid". Zaprezentują się zespoły artystyczne z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Światowidzie, zespół "Szwagry" (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Środowiskowym Domu Pomocy), "Tolerancja"( Środowiskowy Dom Samopomocy), grupa wokalna (Dzienne Centrum Aktywności przy PSOUU), grupa teatralna (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty), grupa "Słoneczny Promyk" (Przedszkole Rodzinne nr 1).
     Goście z Kaliningradu skupieni w Organizacji "Maria" oprócz prezentacji wokalno-teatralnej przygotowali wystawę prac plastycznych. Będzie to już kolejne polsko-rosyjskie spotkanie w ramach ośmiomiesięcznego programu "Transgraniczne Integracje", realizowanego od grudnia ubiegłego roku. Wcześniej kilka razy grupa specjalistów z Kaliningradu, którzy na co dzień zajmują się dziećmi i młodzieżą specjalnej troski, poznawała metody pracy elbląskich kolegów. Ważnym aspektem procesu wyrównującego jest nauczenie uczestników zajęć w miarę pełnej samodzielności poprzez twórcze działania. W Elblągu metody i formy terapii przez sztukę wprowadzane są z dużym powodzeniem przez różne organizacje.
     Już w kwietniu grupa elbląskich specjalistów zajmujących się terapią poprzez sztukę uda się na kilka dni do Kaliningradu, gdzie będą kontynuowane zajęcia z większą grupą. Wezmą w nich udział także rodzice. Organizatorami marcowych Prezentacji Artystycznych są elbląskie organizacje i instytucje: Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art", Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid". Prezentacje odbędą się we wtorek 30 marca (początek godz. 17) w Sali Zielonej, a 31 marca (godz. 10.00) w sali Scena na Piętrze. Projekt sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach programu PHARE - Fundusz Małych Projektów Euroregionalnych i Urzędu Miejskiego w Elblągu.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES