Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydencka choinka z Liceum Plastycznego

 
Elbląg, Prezydencka choinka z Liceum Plastycznego
Uczniowie Liceum Plastycznego spotkali się z panią prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą (fot. nadesłana)

Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprojektowali i wykonali strojenie bożonarodzeniowej choinki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Spotkali się też z pierwszą damą – Agatą Kornhauser-Dudą.

Uczniowie z klas I-III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami mieli szansę reprezentować szkołę i udekorować choinkę ozdobami przygotowywanymi przez ostatnie tygodnie. Od powstania pierwszych szkiców do ich finałowej realizacji na przezroczystych, perłowych czy matowych bombkach upłynęło wiele intensywnych, twórczych godzin. W przygotowanie unikatowych ozdób zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność. 
     Liczne zmagania, prace na wysokości, kilka nieszczęśliwie stłuczonych bombek nie przeszkodziło w urzeczywistnieniu celu - stworzenia na potężnym, rozłożystym drzewie wspaniałej, nietuzinkowej dekoracji łączącej w sobie elementy patriotyczne oraz nawiązujące do dziedzictwa narodowego w jego materialnej, architektonicznej formie. Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii. Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej  - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie. Powstały również lampiony, które z założenia były oszczędne w formie, ale dzięki temu świetnie eksponowały wykonane na powierzchni kalki szkice, które zostały wpisane w pole o formie okręgu. Innym typem choinkowych dekoracji były zgeometryzowane, syntetycznie potraktowane, ażurowo wycięte płaszczyznowe elementy, w nowoczesnej formie nawiązujące do historycznego detalu architektonicznego. 

  Agata Kornhauser-Duda podziwia choinkę przystrojoną przez uczniów (fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP)
Agata Kornhauser-Duda podziwia choinkę przystrojoną przez uczniów (fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP)


     Spotkanie z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą i oficjalną prezentację dekoracji poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów - śpiewanie kolęd przy akompaniamencie instrumentów. Podniosłego charakteru nadały przeczytane fragmenty Pisma Świętego. Była również okazja, aby opowiedzieć nieco o atmosferze szkoły, działaniach, które podejmuje każdego dnia i życiu społeczności Liceum Plastycznego. 
     Po występie i wręczeniu pamiątkowych upominków przeznaczonych dla prezydenckiej pary, uczniowie mieli okazję bezpośrednio porozmawiać o projekcie choinki z panią prezydentową, co z pewnością było niezapomnianym doświadczeniem. Pierwsza dama była żywo zainteresowana procesem powstawania ozdób, ale również informacjami na temat Liceum Plastycznego czy planami uczniów na przyszłość. 
     

Aleksandra Sowińska, kl III, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
     
     
     Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie oraz panu staroście elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w realizacji zadania. Producentowi Szkła Doroszko dziękujemy za wspomaganie merytoryczne i dzielenie się doświadczeniem w wykonywaniu ozdób. 
     
     

     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym jubileuszu 10-lecia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Żarówki LED
Clinex Grill
Płyn do mycia i dezynfekcji