Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Procent dla niepełnosprawnych

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych apeluje do mieszkańców miasta o przekazywanie jednego proc. z rozliczenia podatkowego na swoją działalność.

W Elblągu działa kilka organizacji pożytku publicznego, które można wesprzeć jednym proc. z rozliczenia podatkowego. Informowaliśmy już o ZHP w tekście Podatek dla harcerzy. Taką organizacją od marca 2004 r. jest również Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.
     - Naszym głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie agencji pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego oraz wzbudzanie aktywności społecznej, a także poprzez wydawanie miesięcznika osób niepełnosprawnych "Razem z Tobą" - mówi Ewa Sprawka, szefowa ERKON-u. - Każdego dnia dzięki naszemu stowarzyszeniu pomoc otrzymuje kilkadziesiąt osób. Zdrowi i niepełnosprawni korzystają z komputera, kserokopiarki, telefonów i innych urządzeń, a przede wszystkim z fachowej wiedzy i umiejętności naszych pracowników.
     - Niestety, jak wiadomo każde przedsięwzięcie wymaga ogromnych nakładów finansowych, którymi my często nie dysponujemy - dodaje. - Dlatego też bardzo liczymy na pomoc ze strony elblążan.
     Każda osoba fizyczna może przekazać jeden proc. podatku należnego Skarbowi państwa organizacji pożytku publicznego - również Elbląskiej Radzie Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych - nr konta Bank PKO SA II o/Elbląg 15 1240 2265 1111 0000 3237 1262. Natomiast osoby prawne mogą przekazać darowiznę do 10 proc. dochodu.
     - Uzyskane w ten sposób fundusze pozwolą nam realizować założenia statutowe naszego Stowarzyszenia, które dążą do ułatwienia sprawnym inaczej wejścia na rynek pracy oraz integracji ze społeczeństwem – mówi Ewa Sprawka.
     
     Zobacz także: "Pomóż tym, którzy pomagają"

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • byłem, skorzystałem -mam pracę !!!!dam procent i moja rodzina też
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nie-bezrobotny(2005-01-03)
 • Chętnie bym dał, ale podobno osoby posiadające dochody kapitałowe nie mają takiego prawa. Czy to prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inwestmen(2005-01-03)
 • Warto dodać, że elbląska rada niepełnosprawnych uruchomiła w Elblągu Zakład Aktywności Zawodowej, który zatrudnia 38 osób - niepełnosprawnych i zdrowych. Jak na dzisiejsze czasy, to naprawdę duże osiągnięcie, a ile kosztowało wysiłku i nerwów, to tylko ci wiedzą, którzy przez to przeszli. Uroczyste otwarcie miało miejsce w grudniu - nieco więcej wiadomości i fotoreportaż w portalu miesięcznika Razem z Tobą www.razemztoba.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2005-01-03)
 • ERKON powołał i prowadzi od kliku lat Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, który wiele znaczy szczegolnie dla starszych osób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  "studentka"(2005-01-03)
 • Bank PKO S.A. nie pobiera prowizji od wpłaty 1% na rzecz Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ewa Sprawka(2005-01-03)
 • Ludzie, wpłacajcie kase na Centrum Interwencji Kryzysowej tam one są bardziej potrzebne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Beata(2005-01-03)
 • A Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - to pies?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-04)
 • co to znaczy bardziej potrzebne ? jestem niepełnosprawny, mam II gruoę, bo nie słyszę i nie mam pracy. To znaczy,że jest mi łatwiej niż osobie w centrum Interwencji ? a pomoc niepotrzebna ? a akurat ta organizacja dla niepełnosparwnych pomaga wielu ludziom i nie tylko chodzi o pracę, izdrowym też. dlatego nie piszcie głupot,że ci bardziej potrzebują niż tamci bo to niesprawiedliwość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  waldi(2005-01-04)
 • Waldi daj se chłopie na luz, Ty możesz skorzytsać z wielu atrakcyjnych form podjęcia zatrudnienia, masz swoje mieszkanie, ciuchy, swój kąt-miejsce do któreho wracasz, a tam sam pobite kobiety, które nie mają nic, więc nie uzalaj się nad sobą!!!!!!!!!!!!!!!1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Beata(2005-01-07)
 • Myślę że każdemu kto znajduje się w cężkiej sytuacji niezależnie od rodzaju należy pomagać i ERKON jest właśnie takim miejscem. Przychodzą tam różni ludzie z różnymi problemami i nikt nie wychodzi z tamtąd baz niczego zawsze można liczyć na informację, poradę prawną i nie tylko, zawsze ktoś ma chwilę żeby powiedzieć gdzie Ci naprawdę pomogą to takie CENTRUM DOWODZENIA bez ich pracy i zaangażowania wiele osób nie miałoby dziś tego co ma! Nie zawsze chodzi o kase czasami człowiek potrzebuje spokoju, stabilizacji, towarzystwa, nowego wóżka inwalidzkiego, mieć wiedzę na temat różnych schronisk i domów pomocy, ani Beata, ani nikt inny sam ludzom tego nie zapewni więc nie mówcie komu bardziej co się nalezy bo wszystkie , no prawie wszystkie prablemy były już przerabiane przez ERKON i nikt ich nie zastąpi, a juz napewno żadna organizacja nastawiona na pomoc ukierunkowaną tylko na jeden problem. Sama byłam i jestem dość blisko z ERKONem i ludźmi tam pracującymi, wiem co pisze, sama też skorzystałam z ich pomocy, dziś zawdzięczam im stabilizację czyli to czego najbardziej -akurat ja- potrzebuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  całkiem zdrowa-może z nadwagą:(2005-01-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem