Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt AIET

 
Elbląg, Projekt AIET fot. nadesłane
Rek

W Kamionku Wielkim osiem instytucji partnerskich z czterech krajów: Polski, Włoch, Szwecji i Turcji miało szansę wymienić się doświadczeniami w pracy z osobami niepełnosprawnymi, niedostosowanymi społecznie.

W dniach 10-15 kwietnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym oraz w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim odbyło się międzynarodowe spotkanie w ramach projektu „Metodologia ICF w diagnozie i szkoleniu zawodowym”.
     Wymieniono dobre praktyki w zakresie doradztwa zawodowego, przejścia z etapu uczenia się w etap działania na wolnym rynku pracy. Uczestnicy mieli szansę wyboru i wzięcia udziału w dwudniowym szkoleniu z zakresu spawalnictwa, wikliniarstwa, tapicerstwa, stolarstwa czy pracy w pralni.
     Na obecnym etapie Projektu wypracowano już konkretne narzędzia diagnostyczne oparte o system ICF: arkusze obserwacyjne i ewaluacyjne, CV wypełniane on-line, arkusze autoewaluacyjne. Ostatniego dnia zorganizowana była wycieczka do Gdańska.
     W kolejnej fazie projektu powstanie CV on-line, którego wypełnianie oparte będzie na arkuszach ewaluacyjnych.
     W drugim roku Projektu, na spotkaniu nr 3 (Szwecja), uczestnicy przedstawią swoje najlepsze osiągnięcia związane z kształceniem zawodowym uczniów i pracowników ze specjalnymi potrzebami, tu także odbędą się wizyty studyjne w miejscach kształcenia zawodowego.

 


     Partnerzy wspólnie wypracują portfolio, w którym każdy z adresatów Projektu będzie miał zamieszczone sprawdzone uzyskane kompetencje zawodowe.
     Więcej informacji o Projekcie na blogu MOW Kamionek Wielki.
     Dwuletni projekt funkcjonuje w ramach Programu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji „Leonardo da Vinci”.

Jerzy Sukow, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)