Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Przeciwko wykluczeniu

Elbląg, Przeciwko wykluczeniu Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy

W Elblągu powstanie Centrum Integracji Społecznej służący przeciwdziałaniu społecznemu wykluczeniu grup zagrożonych marginalizacją, a szczególnie: bezdomnych, osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, opuszczających zakłady karne, długotrwale bezrobotnych, a także chorych psychicznie i uchodźców.

- Chcemy objąć reintegracją społeczną i zawodową 170 osób – mówi Stanisław Tomczyński, dyrektor Centrum Pracy i Pomocy. - Zadanie nie jest łatwe, bo w wielu wypadkach nie wystarczy tylko podać pomocną dłoń, ale trzeba starać się zmienić sposób myślenia tych ludzi.
     Programy reintegracyjne będą tworzone dla każdego indywidualnie. Obejmą cykl szkoleniowy w Centrum oraz tzw. zatrudnienie wspierane, polegające na częściowym finansowaniu pracodawcy zatrudniającego osobę kierowaną do pracy przez CIS. Łącznie opieka Centrum może trwać do 36 miesięcy.
     - Mamy nadzieję, że to wystarczający okres czasu, aby taką osobę przygotować do funkcjonowania na otwartym rynku pracy i samodzielnego życia – mówi Tomczyński.
     Prezydent Elbląga Henryk Słonina złożył w tej sprawie wniosek do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Wniosek po zaopiniowaniu trafi do Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej. Po zakończeniu procedur, prawdopodobnie od 1 grudnia br. CIS rozpocznie działalność jako gospodarstwo pomocnicze Urzędu Miejskiego w Elblągu.

ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wiecie co powiem wam jedno - nie wiecie że w Elblągu (czyt. zadupie) jest bezrobocie i normalnemu człowiekowi trudno znaleźć prace? Ja po skończeiu szkoły wyjeżdzam jak wielu innych do lepszego miasta. Ciekawe jak to chcecie zrobić. hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ja(2003-11-17)
 • Dobrze, że Stasiu Tomczyński ma robotę. Młodzi i zdolni opuszczają Elbląg a tego typu inicjatywy służą najlepiej prowadzącym obłudne placówki. Mają na chlebek z masełkiem i mogą się wymądrzać i upokarzać do woli biednych ludzi. Panie Prezydencie szkoda pieniędzy....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  byr(2003-11-17)
 • I znowu beda etaty..w administracji......hihi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-11-18)
 • zdjęcie Pana Stanisława jest zdecydowanie zbyt małego formatu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2003-11-18)
 • Zwalczanie bezrobocia poprzez rozbudowę administracji, coś mi tu nie pasuje ....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zen(2003-11-18)
 • Obiecałem sam sobie, że nie będę jeno stękał, ale gdy doczytałem o "gospodarstwie pomocniczym Urzędu Miejskiego w Elblągu"... Niegdyś pracowałem w firmie, która miała własne gospodarstwo pomocnicze... Nie spotkałem na mojej drodze bardziej korupcyjnej struktury @_@
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-11-18)
 • Czy to stanowisko zostanie stworzone na potrzeby osobiste pana Stasia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-18)
 • Ciekawe czy "ktoś" w Elblagu dostrzeże te sukcesy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-18)
 • 36 miesięcy, a czemu nie 48 miesięcy, albo dłużej, czym tłumaczy się właśnie takę cyfrę, czy nie lepiej zajmować się tymi ludźmi wówczas gdy odsiadują wyroki, mają dużo czasu aby zmienić tok myślenia, co robi się w więzieniu? Słuszna inicjatywa, ale aby pomagać nie trzeba tworzyć nowych jednostek budżetowych i rozbudowanych struktur, pomocy i wsparcia można udzielić poprzez istniejące już komórki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-18)
 • oczywiście powstają nowe posadki opłacane z publiccznych piedniedzy. Tworzenie miejsc pracy w sferze budżetowej to droga do nikąd, bo wkrótce zabraknie tych którzy będa to utrzymaywać. Ale tutaj jest jak jest, bo łatwiej stworzyc kolejna synekurę kolesiów ze szctnymi hasłami z publicznych pieniędzy niż zaiwestowac swoje własne w jakiś prywatny biznes i w ten sposób tworzyc miejsca pracy. A swoja drogą to mam poważne wątpliwości czy w obecnych czasach jest moralne aby wspierać melów i przestępców w znalezieniu pracy (którą i tak pewnie wkrótce stracą) skoro wokół jest tyle osób nie z marginesu nie mogących znależć pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytek(2003-11-18)
 • Znowu tworzy się sztuczny twór do obsadzenia na etatach miejskich przez znajomk ów Pana Prezydenta lub znajomków osób coś znaczących w E-g
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  qqqq(2003-11-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny