Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedsiębiorcy zainteresowani funduszami unijnymi

 
Elbląg, Przedsiębiorcy zainteresowani funduszami unijnymi fot. Michał Skroboszewski
Rek

Miliardy euro pochodzące z  funduszy unijnych czekają na przedsiębiorców. To oni mogli się dowiedzieć, jak dobrać się do tego "skarbu" na spotkaniu informacyjnym, które odbyło sie w Elbląskim Parku Technologicznym. Wzięło w nim udział ok. 80 osób. 

- Z naszych badań wynika, że 70 proc. przedsiębiorców w Elblagu jest nastawione na rozwój i inwestycje - mówił Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.
     Aby to ułatwić Elbląska Izba Gospodarcza zorganizowała szkolenie dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych. Nowa perspektywa finansowa na lata 2014 - 2020 oznacza nowe możliwości uzyskania finansowania. Jednak w porównaniu do tej, która była poprzednio zmianom uległy warunki, na jakich można pozyskać pieniądze. W konsekwencji skomplikowały się zasady uzyskiwania funduszy unijnych.
     - W perspektywie finansowej pieniędzy z funduszy unijnych jest wyjątkowo dużo - poinformowała Joanna Hetnarowicz, konsultant ds. funduszy unijnych. - Bardzo duża część jest przeznaczona dla przedsiębiorców.
     To oni powinni szczególną uwagę zwrócić na program "Inteligentny Rozwój". Można z niego sfinansować wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów lub usług w skali kraju. Program służy do zapewnienia finansowania głównie projektów badawczo - rozwojowych. Na szkolenia i inne tzw. "projekty miękkie" można pozyskać fundusze z programu "Wiedza, Edukacja i Rozwój". Dodatkowe pieniądze dla pięciu najbiedniejszych województw ( w tym warmińsko - mazurskiego) są w Programie "Polska Wschodnia".
     - Tam znajduja się dodatkowe środki, które można wykorzystać na inwestycje, prace badawczo - rozwojowe, szkolenia oraz projekty o skali regionalnej - mówiła Joanna Hetnarowicz.

  fot. Michał Skroboszewski fot. Michał Skroboszewski

 Większe szanse na pozyskanie pięniędzy z funduszy europejskich będą miały projekty innowacyjne.
     - Nie należy się bać tego pojęcia - uspokajała konsultant ds. funduszy unijnych - Innowacyjnością może być wprowadzenie produktu lub usługi, których Państwa firma jeszcze nie miała.
     Poszczególne instytucje już ogłosiły konkursy. Elbląscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
     - Nasza uczelnia ma uprawnienia do oceny innowacyjności projektu – mówi Paweł Kulasiewicz z PWSZ.
     Uczelnia tworzy komórkę, która wesprze elbląskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu funduszy.
     
     

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Izby Gospodarczej
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Fototapety z Elblągiem
Fototapety z kwiatami
Fototapety do łazienki