Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przerwijmy milczenie

Elbląg, Przerwijmy milczenie

"Korupcja - problem każdego z nas" - pod takim hasłem odbyła się w Elblągu konferencja organizacji pozarządowych. Inicjatorem takich debat w całym kraju jest Fundacja im. Stefana Batorego.

Zdaniem uczestników konferencji, by walczyć z korupcją, trzeba przede wszystkim przerwać milczenie:
     - Trzeba przerwać milczenie i odczarować ten problem, bo problem istnieje wszędzie - powiedziała Grażyna Kopińska, dyrektorka programu "Przeciw Korupcji".
     W kodeksie karnym pojawił się nowy zapis, zapewniający bezkarność osobie, która złoży zawiadomienie o korupcyjnej propozycji. Grażyna Kopińska podchodzi sceptycznie do tych zmian.
     - Według badań prowadzonych przez Fundację, tylko kilkanaście procent zjawisk korupcyjnych dokonywanych jest w wyniku wymuszenia, a zdecydowana większość, bo ponad 80 procent, to zjawiska, gdzie obie strony: dający i przyjmujący łapówkę, zgadzają się na ten proceder, bo widzą w tym interes. Jeżeli ktoś odnosi na tej podstawie korzyści, to nie pójdzie i nie doniesie. Poza tym, jeżeli ten ktoś będzie czuł się bezkarny, to spokojnie może pomawiać o korupcję kogoś, kto mu z różnych powodów nie odpowiada - stwierdziła.
     Fundacja będzie obserwować skuteczność nowych zapisów w kodeksie karnym.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • fakty.interia.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  blados(2003-06-18)
 • walka z korupcją? - w tym kraju jest to niemożliwe -chyba że przy urzyciu drastycznych środków zaradczych w postaci tortur........:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mr. X(2003-06-19)
 • Porażająca jest skala tego zjawiska. Kto czyta prasę i ogląda relacje z przesłuchań przed komisja sejmową, ten wie, że korupcja przenika już wszystkie poziomy władzy państwowej i wszystkie sektory działalności gospodarczej oraz życia publicznego. Nie, walka z korupcja nie jest możliwa. Jest na to zbyt duże przyzwolenie znacznej części społeczeństwa, / tego bogatszego / i chyba na pewno, całej polskiej klasy politycznej. Stało się powszechnym obyczajem takie... „branie i dawanie”. :( A może należałoby to zjawisko zalegalizować? :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2003-06-19)
 • Jakaś bardzo tajna kunferncyja. Nawet Władzunie sie nie załapały - a tak bardzo chciały uczestniczyć. Tak, tak - trza nadrabiać te lata tumaństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2003-06-19)
 • Tubylec, Tubylec (Aborytgern Miejscowy) coś za bardzo sie czepia, nie wiedzial o konferencji a wiadomiość o niej byla zamieszczona w "Dzienniku Elbląskim"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol(2003-06-19)
 • oset - zgadzam się w 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mr. X(2003-06-20)
 • Do Aborygena - jak jest różnica miedzy tumaństwem a brakiem kultury (te ciągłe epitety na wszystko i wszystkich!). Chłopie Twoja frustracja jest porażająca!!! "Ja Waćpana nie urażę, cudze winy dobrem zmażę" (to z klasyka). Do przemyślenia !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Miras(2003-06-20)
 • Jest takie przysłowie: „Okazja czyni złodzieja”. Dopóki w naszym kraju będzie rosła liczba urzędników, dopóty będzie kwitła korupcja, a „w mętnej wodzie...”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arsen_L.(2003-06-20)
 • Bardzo dobry pomysł z tym nowym zapisem w KK. Zbyt często w swojej pacy zawodowej spotykam się z tekstami - a ile my za to będziemy mieli, ewentualnie - prezesi mało zarabiają i trzeba im dopomóc. Może w końcu paru udałoby się zwalić ze stołka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  taki_jeden(2003-06-23)
 • O czym tu mówić, tu raczej walić głową w mur. Najpierw PRAWO !!!, które winno bezwzględnie represjonować takie przypadki, a zaraz potem PRAWORZĄDNOŚĆ !!!. To dziki zaprawde kraj i tak na co dzień lepiej o tym wszystkim zapomnieć, gdzie się mieszka, żeby zwyczajnie nie zwariować. Trzeba było 13 lat, żeby ustawodawcy doszli do wniosku, że te wszystkie dotychczasowe regulacje warte są funta kłaków. SZYBKI REFLEKS - zaiste. A teraz zagadka: jaka dziedzina życia publicznego ostała się większym zmianom, pomimo zmiany ustrojowej ? Odpowiadam: PRAWO. Wspaniałe osiągnięcie, że nikt z dostojnych przez tak długi czas tego nie zauważył. Dopiero, jak zastrzelą kilku policjantów, zakopią kilka niewinnych ofiar, wtedy budzą się media, politycy i wtedy to dopiero się zaczyna spektakl !!! Licytacje na wprost - kto da więcej ( w kodeksie oczywiście). A tymczasem wzorowane wprost lub pośrednio na kodeksach "radzieckich uczonych" kodeksy, w tym przede wszystkim kodeks postępowania karnego mają się całkiem dobrze. Tu coś dodadzą w jakimś artykule z kolejnym przedrostkiem, tu coś ujmą i notowania partii, rządu etc rosną. Na kilka miesięcy spokój, posłowie rozjeżdżają się do swoich gumien i "szafa gra". A zresztą, zobaczycie co będzie się działo po 1 lipca br. z tzw. KPK. To dopiero są jaja !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2003-06-28)
 • Do Taki_jeden . Chłopie masz racje ,a więc do dzieła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polska Niemka(2003-07-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski