Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowania do sezonu

Elbląg, Przygotowania do sezonu
Fot. z archiwum.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jedną z letnich atrakcji naszego miasta jest jedno z największych w Europie kąpielisko miejskie.

Od marca MOSiR prowadzi prace przygotowawcze na terenie kąpieliska - uzupełnianie ubytków niecki basenu, częściowa wymiana desek na pomostach, czyszczenie i odnawianie zaplecza sanitarnego (toalet, przebieralni) oraz porządkowanie terenu zielonego. W połowie maja odbędą się pierwsze kontrole Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Potem rozpocznie się napełnianie wody do basenu z rzeki Kumieli, która będzie uzdatniana chemicznie. Napuszczanie wody potrwa około miesiąca.
     Następnie zamontowane zostaną bojki wydzielające strefą dla osób słabo pływających oraz oznakowanie informacyjne wzdłuż linii brzegowej i na pomostach. Przed rozpoczęciem sezonu cały obiekt przejdzie jeszcze jeden odbiór Sanepidu, a w trakcie sezonu prowadzone będą badania wody. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie 10 ratowników.
     Tradycją się stało, że sezon na kąpielisku trwa od pierwszego dnia wakacji do końca sierpnia. Basen będzie czynny codziennie od 10 do 18, a wstęp będzie bezpłatny. Do dyspozycji korzystających z kąpieliska udostępnione będą: basen, bufet gastronomiczny, pawilon usługowo – socjalny, łazienki, przebieralnie i punkt sanitarny z ciepłą wodą. Można również skorzystać z boisk do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Obiekt będzie również wyposażony w nagłośnienie. Akwen wodny będzie podzielony na dwa sektory dla kąpiących się i do korzystania ze sprzętu pływającego. Sektory oddziela drewniana kładka spacerowa. Elblążanie będą mogli uatrakcyjnić sobie pobyt korzystając kajaków udostępnianych w wypożyczalni.
     W trakcie wakacji na terenie kąpieliska będą się odbywać różne imprezy sportowo-rekreacyjne. Będą to rozgrywki sportowe w piłce plażowej organizowane przez TKKF Witoszewo, zawody dla osób niepełnosprawnych pod przewodnictwem IKS Atak oraz zawody pływackie prowadzone przez El WOPR.
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest otwarty na nowe pomysły i kontrahentów, którzy chcieliby świadczyć usługi na rzecz osób przebywających na kąpielisku. Wszelkie uwagi i propozycje można wysyłać pod adres mailowy mosir@mosir.elblag.eu lub bezpośrednio w siedzibie MOSiR przy ul. Karowej 1.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 7
AMK Szkło ozdobne 4
Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 1