Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotuj wniosek już dziś, ale nie daj złapać się "w sieć"

 
Elbląg, Przygotuj wniosek już dziś, ale nie daj złapać się "w sieć" Wniosek o przyznanie 500 zł na dziecko można pobrać na stronie internetowej UM w Elblągu (fot. arch. AD)
Rek

Chociaż wnioski do programu Rodzina 500+ można składać dopiero od 1 kwietnia, już teraz można je pobrać na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu. Każdy zainteresowany może więc przygotować odpowiedni dokument. Jednak trzeba uważać, bo w sieci czyhają oszuści.

11 lutego 2016 r. Sejm przyjął ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program Rodzina 500+. Rodzice będą mogli otrzymywać świadczenie wychowawcze, do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia.
     Rodziny mają otrzymać 500 zł co miesiąc:
     1) na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu;
     2) na pierwsze lub jedyne dziecko, jeżeli dochód rodziny nie przekracza:
     - 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto na osobę - dotyczy rodzin wychowujących niepełnosprawne dziecko.
     
     Wnioski będzie można składać w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, aby uniknąć kolejek osobiście w siedzibie Departamentu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego przy ul. Jaśminowej 11 oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty.
     Wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     
     Uwaga na oszustów
     Wniosek o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat.
     W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku.
     
     Ważne!
     Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy. Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
     
     Zobacz wzór wniosku

     
     Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r. Można go będzie złożyć w wersji papierowej w Gminie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.
     
     Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • 500 + obejmuje też " bogatych " Polaków. Ma to sens ?? Czy, " bogaci " dołożą się, gdyby zabrakło pieniędzy w budżecie państwa ? Nie tylko na 500 + ?? Hmmm. .??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 8
  pampi-ZAWADA(2016-03-03)
 • Po nicku widzę, że jesteś z Zawady, więc zapewne się kwalifikujesz o ile masz dzieci. Dlaczego pytasz się o bogatych? Chcesz spłodzić więcej dzieci? Kto Ci broni być bogatszym? Bogaci płacą miesięcznie więcej podatków niż Ty płacisz i odbierasz razem. Także może lepiej kup prezerwatywy to nie będziesz się musiał martwić, że zabraknie pieniążków;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  lepszysort(2016-03-03)
 • "lepszy sort' pominę złośliwości nie na miejscu. Aby dawać wszystkim trzeba mieć z czego, póki co są to pieniądze teoretyczne, rosnący codziennie dług publiczny jest rzeczywisty. Ja wiem jedno, wszelkie instytucje opiekuńcze dopłacają, pomagają ubogim. I słusznie. Ważny jest brak lub niski dochód na osobę. Więc skąd te rozdawnictwo, jak za socjalizmu ?? A może gorzej. Co miało faktycznie na celu ?? A co do podatków i ich ściągalności, faktycznej wielkości, itp itd. .. .bez komentarza. Wie o tym najlepiej ZUS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  pampi-ZAWADA(2016-03-03)
 • A moim zdaniem idea jest trafna. Pomijam wykonanie. Celem nie jest rozdac kasę tylko zwiększyć liczbę narodzin dzieci. I to będzie. A bogaci? Też mi się to nie podoba tylko pocieszenie że i tak większość ma jedno max dwójkę a często w ogóle nie mają :p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  tij(2016-03-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED