Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjazna szkoła dzieciom i rodzicom

Elbląg, Przyjazna szkoła dzieciom i rodzicom

W tej szkole dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale uczą się szacunku i otwartości na drugiego człowieka. W Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich każdy czuje się bezpiecznie, a nauczyciele znają każdego ucznia i rodzica.

Nauka w domowej atmosferze
     Nauka w Szkołach SPSK odbywa się w mało licznych oddziałach, co sprzyja indywidualizacji pracy. Należy podkreślić, że przeciętna liczba uczniów w klasie to 8 osób w Szkole Podstawowej oraz 13 uczniów w przypadku Gimnazjum. W tak małych zespołach klasowych nauka przebiega w domowej atmosferze, a nauczyciel zna każdego ucznia, co pozwala na indywidualne traktowanie i podejście do każdego dziecka.
     
     Z zasadami i empatią
     Szkoły SPSK stawiają na promocję zdrowia, upowszechnienie sportu, działalność proekologiczną i kulturową oraz naukę języków obcych. Uwrażliwiają społecznie poprzez promocję wolontariatu czy działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Promują również postawy patriotyczne – dzieci od początku uczestniczą w miejskich obchodach różnych wydarzeń historycznych. To właśnie tutaj ci, którzy mają kłopoty nie są pozostawieni sami sobie – szkoła pomaga uczniom oraz ich rodzicom. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum SPSK objęci są opieką psychologa, pedagoga szkolnego, oligofrenopedagoga oraz surdopedagoga. Mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach rewalidacyjnych i terapii pedagogicznej.
     
     Nauka i zabawa to dobra podstawa
     Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich daje możliwość nauki czterech języków. Dzieci, jako język wiodący, mogą wybrać angielski albo niemiecki. Dodatkowo mogą uczyć się języka rosyjskiego, a od września tego roku wprowadzony zostanie język włoski. W szkole podstawowej nauczany jest język angielski, dodatkowo oferowany jest język niemiecki Szkoła istnieje od trzech lat, a jej uczniowie już mogą poszczycić się sukcesami w konkursach międzyszkolnych.
     W ciągu roku szkolnego uczniowie uczestniczą w piknikach naukowych, gdzie w praktyce poznają tajniki chemii i fizyki. Szkoła organizuje również wycieczki edukacyjne czy rekolekcje, a zajęcia sportowe odbywają się na hali sportowej i na basenie. Dodatkowo zwiększona została ilość godzin zajęć wychowania fizycznego na trening piłki nożnej oraz pływania. Szkoła pomaga słabszym uczniom w ramach zajęć wyrównawczych i oferuje opiekę świetlicową, a uczniom trzeciej klasy gimnazjum zapewnia zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego.
     
     Szkoły SPSK nie tylko wdrażają ministerialny program dydaktyczny, ale zachęcają uczniów do rozwoju. Mogą oni korzystać z różnorodnych kół zainteresowań, na przykład z koła szachowego, filmowego, plastycznego, koła grafiki komputerowej, dziennikarskiego czy historycznego. Chętni mogą uczyć się wokalu i gry na gitarze. Placówka oferuje również możliwość wyjazdu na wakacje, które organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.
     
     Dla najmłodszych
     W ramach Szkoły Podstawowej działają również oddziały przedszkolne dla dzieci trzy- i oraz pięcio- i sześcioletnich. W każdym z tych oddziałów oferujemy bezpłatną naukę języka angielskiego, rytmiki i religii. Oddział przedszkolny jest czynny codziennie, od godz. 6.30 do godz. 16.30.
     
     Nie musisz płacić za dobre wychowanie
     Nauka we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Elblągu, jak również w oddziale przedszkolnym i w „zerówce” jest bezpłatna. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendium naukowe w wysokości 100 zł miesięcznie, a dzieciom dojeżdżającym z wybranych miejscowości z okolic Elbląga zapewniany jest bezpłatny dowóz autobusem szkolnym.
     
     Właśnie trwa rekrutacja do Publicznego Gimnazjum oraz Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Elblągu do oddziału przedszkolnego, "zerówki", klasy pierwszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Istnieje także możliwość zapisania dziecka do klas programowo wyższych.
     
     
Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum
     Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
     w Elblągu, ul. Saperów 14 c
     tel. stacjonarny/faks: 55 649 12 75
     tel. komórkowy: + 48 512 581 255
     e-mail:
spsk.elblag@gmail.com
     
www.spsk.elblag.pl
     
-------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl