Wtorek 21-08-2018, imieniny Kazimiery, Joanny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyszkolne muzeum geologiczne

 
Elbląg, Przyszkolne muzeum geologiczne
Rek

Wczoraj (21 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie naszego lapidarium. Przy Szkole Podstawowej nr 16 powstało lapidarium geologiczne, mini ośrodek edukacji geologicznej i środowiskowej, składające się kolekcji skał pochodzących z Wysoczyzny Elbląskiej. Zobacz zdjęcia.

W kwietniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Sadowej podjęła się realizacji zadania edukacyjnego pod nazwą „Ogródek petrograficzny – Szkolne Muzeum Geologiczne”. Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu przed szkołą, tzw. „zielonego zakątka”, w celach dydaktycznych. Powstało lapidarium geologiczne, mini ośrodek edukacji geologicznej i środowiskowej, składające się kolekcji skał pochodzących z Wysoczyzny Elbląskiej. Nasze lapidarium zlokalizowane jest na otwartej przestrzeni, przed głównym wejściem do budynku szkolnego.
     Realizację tego zadania rozpoczęliśmy edukacją uczniów, czym jest lapidarium. Na lekcjach przyrody, informatyki i godzinach wychowawczych oraz na apelu samorządu uczniowskiego zapoznaliśmy brać uczniowską z założeniami szkolnego lapidarium. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka tematyczna opatrzona zdjęciami ukazującymi kolejne etapy powstawania naszego mini muzeum geologicznego Dzięki życzliwości przyjaciół szkoły – Zakładowi Kamieniarskiemu „Gran Marmi” w Jazowej, firmie transportowej „Janeczek” z Milejewa, Państwu Annie i Zbigniewowi Samsel z firmy reklamowej „Fantazja” w Elblągu, Państwu Katarzynie i Janowi Puzio, Panu Adamowi Adamczykowi, Panu Mariuszowi Cieszewskiemu, Panu Sylwestrowi Stanickiemu – wyszukaliśmy głazy (granity, gnejsy, marmury, piaskowce, piasek, żwir, torf) i przetransportowaliśmy wybrane okazy na teren szkoły. Wspólnymi siłami oznaczyliśmy ich nazwy, zaprojektowaliśmy tablicę informacyjną i tabliczki znamionowe skał.
     W tym czasie trwały prace ziemne na terenie wybranym pod lapidarium. Regularnie odbywały się prace porządkowe i czyszczenie skał. Uczniowie z klasy czwartej i szóstej z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem włączyli się do tworzenia ogródka petrograficznego. Z zachwytem przyglądaliśmy się pięknym wyrobom kamiennym z firmy „Gran Marmi”.
     Przy dużym zainteresowaniu nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników administracyjnych i wspaniałych ludzi o wielkim sercu wczoraj (21 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie naszego lapidarium. Zaproszeni goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, a tym samym od dziś można oglądać piękne okazy kamiennego archiwum skał, w których „zaklęte” jest kilka miliardów lat istnienia życia na Ziemi.
     Sponsorem głównym naszego przedsięwzięcia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. Utworzone lapidarium będzie stale uzupełniane i modernizowane. Niewątpliwie jest innowacyjnym, trwałym elementem zagospodarowania otoczenia szkoły i miejscem terenowych zajęć przyrodniczych.

Marzena Otłowska i Ewa Kotlik, koordynatorki projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do biura
Fototapety do łazienki
Obraz na płótnie
Fototapety industrial