UWAGA!

Psi Świat-owid

 Elbląg, Psi Świat-owid
Fot. nadesłane.

Już w najbliższą niedzielę o 14 w holu głównym „Światowida” rozpocznie się pierwszy „I Elbląski Dzień Psa - festyn kynologiczny”.

- Ważnym punktem imprezy będzie akcja na rzecz schroniska w Elblągu prowadzonego przez OTOZ Animals, w ramach której zostaną zaprezentowane psy szukające nowych domów – zapowiada Marta Osowska – Utrysko z centrum kultury „Światowid”. – Będzie też aukcja prac plastycznych, z której dochód przekazany zostanie schronisku, będzie można porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami elbląskiego przytuliska dla zwierząt. Przedstawiciel OTOZ Animals uświadamiać ma również konieczność ograniczenia bezmyślnego rozmnażania psów, które nie mają szans na znalezienie właścicieli.
     „Elbląski Dzień Psa” ma ponadto propagować akcję Rasowy=Rodowodowy. Zaprezentowanych zostanie kilkunastu przedstawicieli pięknych psich ras - zdobywców medali na wystawach, championów. Pokazom towarzyszyć będą rozmowy z właścicielami na temat każdej rasy, opowieściami o jej charakterze, przeznaczeniu i wymaganiach.
     - Zaproszone psy wraz z właścicielami będą prezentować, jak wszechstronnymi umiejętnościami umieją wykazać się czworonogi – dodaje Marta Osowska-Utrysko. - Będzie można obejrzeć pokaz psiego posłuszeństwa, wysłuchać wypowiedzi tresera, dlaczego warto mieć ułożonego psa.
     Zobaczyć też będzie można psy-terapeutów, specjalnie wyszkolonych do pracy z dziećmi, osobami chorymi i niepełnosprawnymi i porozmawiać ze specjalistą od zachowania psów, treserem, weterynarzem, przedstawicielem Związku Kynologicznego w Polsce oraz licznymi hodowcami psów rasowych.
     - Serdecznie zapraszamy miłośników kynologii, przyjaciół zwierząt, rodziny z dziećmi, dla których przygotowane zostaną specjalne zajęcia z psem-terapeutą i wszystkich zainteresowanych psim światem – zachęcają organizatorzy.
     
     Program festynu kynologicznego:
     14.00 Rozpoczęcie festynu w holu głównym CKiWM „Światowid”
     14.10 Pokaz zadań na posłuszeństwo, rozmowa z treserem psów
     14.30 Rozpoczęcie akcji na rzecz schroniska w Elblągu i OTOZ Animals, prezentacja psów ze schroniska, rozmowa z kierownikiem i przedstawicielem OTOZ Animals, aukcja prac plastycznych
     14.50 Kynoterapia - pokaz pracy psów terapeutów z udziałem dzieci obecnych na festynie
     15.10 Związek Kynologiczny w Polsce- rozmowa z przedstawicielem
     15.20 Pokaz psów rasowych- kilkanaście psich piękności na wybiegu oraz rozmowy z hodowcami na temat każdej z ras
     16.00 Początek wykładów specjalistów kynologii w małej sami kina „Światowid”:
     - Tomasz Olczyk - hodowca, opiekun psów, przedstawiciel Związku Kynologicznego w Polsce - „Ja i mój pies”
     - Jolanta Marcinkiewicz - członek OTOZ Animals, kierownik schroniska dla zwierząt w Elblągu - „Skąd się biorą psy w schronisku”
     - Magdalena Podlasz - lekarz weterynarii - „Rozmnażanie i sterylizacja psów”
     17.00 Zakończenie festynu.
Oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Niestety zabraknie pokazów kulinarnych. Po kilkuletnim pobycie w Azji żałuję, że kuchnia europejska nie doceniła jeszcze smaku chudego i kruchego psiego mięsa, które odpowiednio przyrządzone i podane jest prawdziwą ucztą dla podniebienia.
  • Wspaniała akcja! Każdy pies zasługuje na normalne życie, a nie egzystencje w ciasnej klatce, na łańcuchu, czy też po prostu na tułaczkę. .. Przykre są ogłoszenia typu "Kupię psa rasowego!!!" Osobie, która zamieszcza takie ogłoszenie jest wszystko jedno, czy to będzie bernardyn, czy chihuahua. .. Na takim festynie można dowiedzieć się o charakterach psów, ich zachowaniach i wymaganiach. Oprócz tego, kto jeszcze nie ma pieska, a chciałby mieć będzie miał możliwość zobaczenia, że psy ze schroniska nie są gorsze od innych! Też potrafią być posłuszne, kochane, czyste - czasem nawet bardziej niż rasowy - rodowodowy. Myślę, że niektórym spodoba się taka akcja, a jeżeli ktoś nie lubi psów to niech nie psuje humoru innym ludziom zamieszczając dziwne komentarze. :) Tylko robi z siebie kretyna. ; )
  • do zwolenników psiego mięsa nie wiem z jakiej dziury lub wysypiska pochodzisz ale normalni ludzie czytający wasze wypowiedzi stwierdzą że mają do czynienia nie z człowiekiem ale z padliną której miejsce jej jest conajmniej 5m pod ziemią
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mieszkaniec Elbląga(2009-04-16)
  • do mieszkanca elblaga - a co to za różnica czy zeżresz krowe czy psa to zwierze i to ziwerze. takze j@p@ k@r@ i n@r@
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    sleepo(2009-04-16)
  • Podstawowa różnica między psem a krową jest taka, że od wieków w naszej kulturze pies uznawany jest za towarzysza i przyjaciela człowieka a nie za potencjalny przysmak. No bo jak to niby ma być poprzytulać poprzytulać a potem zjeść na obiad?? gratuluję pomysłu. Krowę czy świnię ciężko jest uznać za zwierze które można wziąć do domu. A poza tym miłośnicy psiego mięsa nie wiem czy wiedza w jaki sposób te zwierzęta są zabijane (tak aby mięso było kruche-na śmierć okłada je się drągami). Ale skoro europejska kultura nie jedząca psiego mięsa, ani karaluchów czy innych żuczków gnojarzy nie odpowiada to nie stoi nic na przeszkodzie na zamieszkaniu w chinach lub Wietnamie. Tam mogą być do woli smakoszami mięsa psa- NAJLEPSZEGO PRZYJACIELA CZŁOWIEKA
  • Większość ras typowo do towarzystwa została wyhodowana właśnie w Azji, głównie w Chinach. W Europie pies nie był tyle przyjacielem, ile służył do polowań lub zaganiania owiec, stąd tak duży przekrój psów myśliwskich i pasterskich. Z czasem ludzie zaczęli trzymać psy typowo użytkowe w domach, na tzw. psim bezrobociu, co nie jest zazwyczaj optymalnym rozwiązaniem dla właściciela i psa, gdy ten ostatni nie spełnia zadań, które ma we krwi i do których został wyselekcjonowany, co nie jest dobre dla żadnej ze stron. Jeśli chodzi o konsumpcję, to nie każda rasa nadaje się do uboju, wiem, że często są to bernardyny z uwagi m. in. na gabaryty. Psie rasy nie są czymś naturalnym, ale tworami mającymi pomagać człowiekowi na różne sposoby. Ile ras tyle zastosowań. A na koniec pytanie: czy Wasze psy są naprawdę szczęśliwe, bo zapewniacie im przynajmniej namiastkę tych zajęć, które mają we krwi po przodkach?
  • Proponuję wprowadzenie jeszcze jednego punktu do programu festynu kynologicznego pt. Przykładne sprzatanie kupek po swoich pupilach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    miłośnik czystych trawników(2009-04-17)
Reklama