Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - Pusta Kasa Miejska

 
Elbląg, Teraz ja - Pusta Kasa Miejska fot. Michał Skroboszewski
Rek

Wciąż słyszymy od pana Wróblewskiego, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto, że trzeba zaciskać pasa. Tylko, do kogo skierowane są te słowa? Czy prezydent zaciska pasa czy każe nam go zaciskać?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że mimo problemów finansowych miasto odkupi budynki dawnej siedziby PZU przy ulicy Trybunalskiej i Łączności za około 1,4 mln zł. Do jednego z budynków mają być przeniesione departamenty, które znajdują się w różnych punktach miasta, a dotychczasowe pomieszczenia zajmowane przez te wydziały urzędu miejskiego mają być sprzedane lub wynajęte. Czy dzięki takim ruchom miasto odzyska pieniądze wydane na budynek po PZU? Oczywiście trzeba jeszcze doliczyć wydatki na przystosowanie nowych stanowisk pracy. Pracownicy urzędu rozsiani po mieście, nieoficjalnie sprzeciwiają się takiemu pomysłowi przenosin.
     A może przeznaczyć te pieniądze na odnowienie amfiteatru, o którym pisano na łamach portElu lub na przejścia podziemne na ulicy Grunwaldzkiej? Zastanawiam się jeszcze nad jednym aspektem w sprawie kupna owych budynków, a mianowicie, czy radni mają tak daleko do tych budynków, aby sprawdzić ich stan? Jak powiedziała pani Joanna Urbaniak: ,,Radnym zostały przedstawione fotografie z tych oględzin”- oględzin tych budynków. Chyba, że radni, aby przejść w grupie z budynku urzędu do budynku byłego PZU muszą mieć kamizelki, a urząd takowych nie ma... Wtedy faktycznie zrobienie zdjęć i wyświetlenie ich na sali obrad jest o wiele tańsze. W końcu miasto musi oszczędzać.
Mex.
Liczba publikacji: 31
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 1 5

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A moze galeria w tym miejscu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-04-14)
 • jedna duża "bańka" wte czy w te co za różnica, miasto ma oszczędzać, cokolwiek słowo oszczędzać ma oznaczać. powszechnie wiadomo, że interpretacja słowa w urzędach różnie znaczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2016-04-14)
 • To jest chore!!! Kilkanaście lat temu Elbląg liczył ok 120 tys mieszkańców, ratusz jakoś dawał radę, bez ochrony, bez SM, >Dziś jest ok 80 tys i kilka zakładów pracy mniej, a potrzeby na nowe departamenty rosną, to się nazywa dobra zmiana!Nam Elblążanom, czego jak czego, ale taczek nie brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  tyfuspl(2016-04-14)
 • a może ktoś wreszcie kupi 2 kamienice po Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego na Wigilijnej?????Przecież syndyk już prawie rok z tym się"zmaga" i jak narazie. .. .. przysłowiowa Duuuuupaaaaa!a ludzie czekają na kasę i po co to zmarnować, tak oficjalnie i brutalnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  braksłów(2016-04-15)
 • Pieniądze, ,leżą na ulicy'', choćby w nieściągalności kwot należnych za użytkowanie mieszkań. Wspólnoty mieszkaniowe, oraz zbk nie mogą odzyskać opłat czynszowych, bo użytkownik podpisał zobowiązanie o odpracowaniu długu, co sprowadza się do kilkukrotnego, ,machnięcia miotłą'', a dalej jest oczekiwanie na pomoc społeczną, i chlanie, ,podpałki''. Innym sposobem jest wykorzystanie zadłużonego lokalu, na cele wynajmu. , ,Wynajmujący'' zgłasza się po swoją dolę każdego miesiąca. Takie przykłady występują przy ul. Obrońców Pokoju 23,28.Śmiać się czy płakać nad bezradnością odpowiedzialnych za taki stan. Mieszkańcy chcący mieszkać w estetycznych warunkach, przez takie sytuacje nie mogą uzyskać kredytowania na przeprowadzenie remontów. Dlaczego przez takie elementy mamy mieszkać w slamsach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  siwolec51(2016-05-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II