Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni dostrzegli Młodzieżową Radę Miasta

Elbląg, Radni dostrzegli Młodzieżową Radę Miasta

Młodzieżowa Rada istnieje po to, by mówić i pisać, o potrzebach i marzeniach młodzieży w naszym mieście. Młodzieżowa Rada ma przekonywać Radę Miasta do realizacji  swoich projektów, być swoistym łącznikiem między pokoleniami. Ważnym elementem sprawnego działania Młodzieżowej Rady, jest wola i chęć współpracy, poparcie i pomoc ze strony dorosłych i doświadczonych  w politycznych meandrach rajców miejskich.

Wiedzy i doświadczenia młodzi radni szukać będą przy pomocy opiekuna, którego w dniu 23 stycznia na wniosek radnej, Weroniki Wójcik, wybrali. Młodzież zaufała dyrektor Departamentu Edukacji, pani Iwonie Mikulskiej, i to właśnie jej powierzyła stanowisko opiekuna. To jedno z ważniejszych i w pełni samodzielnych posunięć młodzieży. Na sesji nie zabrakło również innych wniosków. Dyskusja, która się po odczytaniu wniosków odbyła, dała dobre wyniki. Radni w planach mają koncerty charytatywne, pomoc elbląskiemu schronisku, zorganizowanie wykładów i  współpracę z palcówkami oświatowymi na terenie naszego miasta.
     Ważnym elementem pracy młodych to zmiany statutowe oraz przeprowadzenie wyborów uzupełniających do MRME.
 Miłym zaskoczeniem dla młodych radnych było spotkanie prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, przewodniczącego Rady Miasta, Jerzego Wilka oraz radnego Prawa i Sprawiedliwości, Marka Pruszaka. Panowie spotkali się, by wspólnie wypracować porozumienie w sprawie MRME. Na wniosek radnego PiS-u, pana Marka Pruszaka, do budżetu miasta wpisano 10 tys. zł na realizację projektów Młodzieżowej Rady.
     Na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki głos w sprawie MRME zabierali między innymi wspomniany wcześniej pan Marek Pruszak (PIS), pan Robert Turlej (PO) czy opiekun MRME pani Iwona Mikulska.  Warto jednak przypomnieć, że pierwszą osobą, która zainteresowała się młodymi był pan Robert Turlej. Już  po sesji inauguracyjnej wyraził chęć współpracy i pomocy.
 Mamy nadzieję, że III kadencja Młodzieżowej Rady będzie bardzo pracowita i przyniesie wymierne efekty  dla młodzieży, miasta, i pozostałych  mieszkańców Elbląga.   Pragniemy, by Młodzieżowa Rada Miasta była instytucją aktywnie wspierającą Prezydenta i radę miasta we wszelkich działaniach na rzecz dobra naszej wspólnoty, a w szczególności chcemy służyć pomocą w aktywizowaniu młodych ludzi. Nie zapominajmy, że tylko poprzez integrację, aktywizację i rozwój kompetencji kreujemy naszą przyszłość.
Rzecznik prasowy MRME Weronika Wójcik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Powołajmy jeszcze Dziecięcą Radę Miasta, Geriatryczną Radę Miasta, Homoseksualną Radę Miasta, Ateistyczną Radę Miasta, Kibolską Radę Miasta, Podelbląską Radę Miasta, Radę Miasta Na Emigracji, . .. .każda grupa chciałaby mieć "coś" do powiedzenia, zwłaszcza, jak przeznaczy się na to środki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 3
  kras(2015-02-01)
 • jeśli myślisz że w młodych ludzi nie opłaca się zwarac uwagę na to i to myś tak dalej a co to tych twoich rad to by były bez sensu i nie potrzebne te miasto potrzebna jest wiara w młodych ludzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  Elblagija(2015-02-01)
 • Jeśli wystarczy tylko "wiara w młodych ludzi", to po co te 10 tysi z budżetu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  budzet(2015-02-02)
 • #Elblagija. Nie umniejszam idei. Sam ok 30 lat temu uczestniczyłem w takim przedsięwzięciu (tak tak, prezydentem był wówczas p. Wątroba, a vice p. Słonina). Nie rozumiem tylko kwestii przeznaczania środków pieniężnych. Na co? Na diety?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  kras(2015-02-02)
 • Powiem krótko budżet jest po to aby MRME mogła coś zdziałać. Spróbujcie znaleźć na chwilę obecną osoby które przyjdą na coś bądź zrobią coś dobrowolnie (bez "wynagrodzenia"). To nie są pieniądze za które Młodzieżowa rada będzie kupowała coś dla siebie, mają to być pieniądze na np nagrody za różne konkursy sama organizacja jakiegoś przedsięwzięcia to są zawsze jakieś koszta, a wątpię że ktokolwiek wyłożyłby jakieś pieniądze z własnej kieszeni. Ale oczywiście nie ważne co się będzie robiło zawsze będzie źle taka już Polska mentalność na wszystko trzeba zawsze narzekać. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-02-02)
 • nie na diety po prostu młodzieżowa rada miasta chce za chęcic jak najwięcej Młodzież do brania udziału w Różnego rodzaju projektach żeby coś w tym mieście działo się coś dla młodziezy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Elblaskimłodyradny(2015-02-02)
 • bicie piany i tyle. .. obiecuję, że za rok zapytam: jakie to efekty przyniosło Pani Weroniko?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-02-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl