Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radny odpowiada przewodniczącemu (Śladem publikacji)

 
Elbląg, Radny odpowiada przewodniczącemu (Śladem publikacji) Michał Missan (fot. AD, arch. PortEl.pl)
Rek

Michał Missan, radny oraz przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej odniósł się do słów Marka Pruszaka, przewodniczącego Rady Miejskiej, który jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Podczas obchodów 47. rocznicy tragicznego Grudnia '70 powiedział on m.in., że: " Poplecznicy esbeków boją się dziś sprawiedliwych sądów, boją się uczciwych wyborów, utracili władzę, tracą wpływy i przywileje. Dlatego tak wyją na ulicach i na portalach. Gotowi sprzedać Polskę, nałożyć sankcje, by tylko odzyskać władzę i przywrócić poprzednie układy". 

Reprezentowanie elblążan w Radzie Miejskiej jest dla mnie nie tylko zaszczytem, ale i wielką odpowiedzialnością. Dlatego staram się nie przenosić na jej forum swoich osobistych poglądów czy sympatii, lecz skupiać się na problemach całej naszej elbląskiej społeczności. Szanuję koleżanki i kolegów Radnych, uważnie wsłuchuję się w ich racje, bez względu na ich polityczną przynależność. Niejednokrotnie osiągamy przecież pełen consensus. Chciałbym wierzyć, że dostrzega Pan i docenia nasz wspólny wysiłek i jako Przewodniczący Rady Miejskiej czuje się Pan reprezentantem całego naszego grona. Dlatego tak trudno przyjąć mi do wiadomości słowa wypowiedziane przez Pana pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 i nie wiem czy kierował je Pan do mnie, jako członka Platformy Obywatelskiej, czy, co gorsza, do kogoś w moim imieniu.
     Nie jestem poplecznikiem esbeków, którzy według Pana "boją się dziś sprawiedliwych sądów, uczciwych wyborów, utracili władzę i dlatego tak wyją na ulicach i portalach". Jak większość Polaków chcę sprawiedliwych sądów, ale wiem, że tylko niezawisłe sądy mogą być sprawiedliwe. Widzę również potrzebę zmian w sądownictwie, głównie w przewlekłych procedurach, które są zmorą dla ludzi i gospodarki, ale wprowadzanych w legalny, konstytucyjny sposób. Jestem także zwolennikiem wolnych wyborów, bo jestem zwolennikiem demokracji.
     Nie chcę też wierzyć, że to w imieniu moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości zwraca się Pan do Pana koleżanek i kolegów Radnych z innych ugrupowań słowami "poplecznicy esbeków - co powiecie ofiarom grudnia - że nie trzeba niczego zmieniać?" My chcemy zmieniać i zmieniamy. Niezmiennie zmierzamy do utrwalania demokracji, budowy obywatelskiego społeczeństwa, wolnej i sprawiedliwej ojczyzny otwartej i przyjaznej dla wszystkich obywateli. Jedyne, czego nie chcemy, to dyktatura. Nie chcemy powrotu totalitaryzmu i obowiązku wyznawania jedynych słusznych poglądów. Dlatego solidaryzuje się z tymi osobami, które mają odwagę protestować w obronie konstytucji, bo o tę wolność i prawo do wyrażania swojego zdania walczyły także właśnie Ofiary Grudnia 1970 r.
     Przed nami ostatni rok kadencji. Z okazji Nowego Roku życzę więc Panu, wszystkim kolegom i koleżankom Radnym oraz elblążanom, solidarnej i rzeczowej pracy dla dobra naszego miasta.
Michał Missan, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Brawo Panie Michale! Nie bać się mówić prawdy! Ma Pan mój głos w najbliższych wyborach. Głosowałem na Pana do rady Miejskiej, mam nadzieję że teraz czas na wybory prezydenckie. BRAWO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 13
  TomaszG(2017-12-27)
 • Ależ to jest zdecydowanie prawda. Wszystko to co powiedział ten Pan z PiS-u o tych z PO jest przykrą ale prawdą. Zresztą sami tak się nazwali i tak jak się nazwali, tak też i robią. Dla nich nie liczy się Polska i Polacy. Dla nich liczy się tylko koryto i władza. Reszta to są tylko słowa a wyborcy są tylko po to by na nich głosowali. dalej to tylko niespełniane obietnice. Motłoch który należy oszukiwać a brani pod uwagę są tylko w dniu głosowania. Reszta to tylko kłamstwo i drwienie z zwykłych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 30
  (2017-12-27)
 • Trzeba jasno i zdecydowanie zabierać głos w słusznej prawie. Nie bać się mówić, taj jak Pan to robi. Takich ludzi Elbląg potrzebuje. Szacunek za odwagę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 9
  TadeuszG(2017-12-27)
 • Ciężko polemizować z ludźmi, którzy mają na ustach Boga a w ręku miecz. Czasami warto wznieść się ponad podziałami. Znam przypadek gdzie za 3 miesiące nauki w szkole oficerskiej policji "zabrano" znaczną część emerytury. Popadamy w paranoję. I te wypowiedzi polityków. Do czego to doprowadzi?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 4
  JużPisałem(2017-12-27)
 • Zdecydowanie zgadzam się z argumentami radnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 7
  PISMAK(2017-12-27)
 • Panie Michale, mam podobne zdanie na ten temat jak Pan. Popieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 10
  Gustaw(2017-12-27)
 • Już kiedyś obrażano ludzi, przypinano im łatki i niszczono ich życie. Widać historia niczego nie nauczyła. Polak Polakowi wilkiem. Opamiętania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 2
  Kropa(2017-12-27)
 • Brawo Panie Radny. Również Pana POpieram.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 10
  HenrykL(2017-12-27)
 • Proszę zawsze reagować na takie słowa. Jestem za panem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 7
  ZaIprzeciw(2017-12-27)
 • " Poplecznicy esbeków boją się dziś sprawiedliwych sądów. .. ". Panie autorze wszystko w porządku?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  PiSmotłoch(2017-12-27)
 • Brawo panie radny. Lawina sprzeczności wokół sądów. Skąd ja to znam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  SądySprawiedliwe(2017-12-27)
 • Wszystko można powiedzieć tylko proszę robić to w sposób uczciwy, nie przekłamując rzeczywistości. Nie można szastać w taki sposób autorytetem sądów i sędziów. Doprowadzicie do tego, że ludzie zaczną w to wierzyć. Proszę o opamiętanie i rozwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  Catharsisi(2017-12-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA