Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem przeciwko przemocy

Elbląg, Razem przeciwko przemocy Dziś w elbląskiej komendzie policji zostało podpisane porozumienie o współpracy w ramach programu "Razem bezpieczniej" (fot. KMP Elbląg)

Elbląscy policjanci będą współpracować z Ligą Kobiet Polskich w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej".

Porozumienie o współpracy, które zostało podpisane dziś (5 marca) w komendzie policji, ma na celu przede wszystkim skuteczne przeciwdziałanie brakowi reakcji, bierności i tolerowaniu przemocy w rodzinie i zachowań patologicznych.
     Współpraca będzie polegała m.in. na promowaniu odpowiednich wzorców życia rodzinnego, edukowaniu osób dotkniętych przemocą w rodzinie w zakresie procedury prawnej, organizowaniu szkoleń tematycznych dla osób pracujących nad ograniczeniem zjawiska przemocy w rodzinie. Ponadto ma zwiększyć skuteczność procedury Niebieskich Kart oraz zacieśnić współpracę w zakresie pomocy prawnej, psychologicznej i socjalnej dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.
     W ramach programu „Razem bezpieczniej" zostaną zorganizowane warsztaty samoobrony dla kobiet. Planowane są też dyżury policjantów z elbląskiej komendy i specjalistów z Oddziału Terenowego Ligi Kobiet Polskich dla ofiar przemocy.
     Pamiętajmy - przemoc w rodzinie może dotyczyć każdego.
     Najczęściej kwalifikowana jest jako przestępstwo z art. 207 k.k., polegające na znęcaniu się fizycznym lub psychicznym nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny. Przestępstwo to jest ścigane z urzędu.
     Tylko od początku tego roku elbląscy policjanci założyli 18 Niebieskich Kart. W formularzu zawarte są informacje dotyczące danych osób pokrzywdzonych i sprawcy przemocy, data i czas interwencji. Ponadto dokładnie opisane są formy przemocy, zawarta jest także informacja o tym, czy sprawca przemocy znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Polityka walki z przestępczością opiera się głównie na zwalczaniu przestępstw i wykroczeń, które bardzo łatwo wykryć i nie ma problemu z dalszą procedurą. A oto przykłady 1.Walka z "piractwem drogowym", opiera sie na nieżyciowych zakazach i jest bardzo łatwo wykrywalna. Po pierwsze przepisy ograniczające prędkość (50,90) nie zmieniają się od lat. W latach 70-tych też istniały takie same ograniczenia, a przecież możliwości hamowania syrenki, małego czy dużego Fiata to juz przeszłość. Dzisiaj jeździmy co prawda 10-latkami, ale mają one o wiele większe możliwości manewru i dużo lepiej trzymaja sie drogi. Jadąc np. do Gdańska 90km/godz. trzeba jechać poboczem, żeby nie tamować ruchu. Dopuścić jazdę poza miastem 120/godz. Wypadki biorą sie nie z prędkości, lecz z wyprzedzania wolno jeżdżacych tirów i osobówek, "zatykających" drogę. Robi się szum wokół kierowców, bo ich najłatwiej "wytropić. Co innego z nietrzeźwymi. Jeśli jadą przepisowo to teoretycznie nie są wykrywalni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  arkusz(2009-03-06)
 • Przemoc nie tylko w rodzinie to w warunkach polskich "walka z wiatrakami", dopuki nie będzie skutecznej prewencji. W USA zawiadomienie o awanturze współmałżonka skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem awanturnika (nie musi używać siły) i zakaz zbliżania sie do poszkodowanego. W Szwecji wystarczy, że dziecko zadzwoni do określonej instytucji i od ręki jest zabierane z domu. Zależnie od wieku otrzymuje mieszkanie lub miejsce w rodzinie zastępczej. Nie ma żadnej prewencji. Wychowanie zaczyna sie od dziecka. Dzieci, młodzież, a potemdorośli rozwiązują swoje problemy interpersonalne w normalnej walce. W szkole, na podwórzu, na ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-06)
 • wszystko naprawdę fajnie. Ale-bałagam Panowie POlicjnci- nigdy już nie mówicie pobitym żonom, że to "sprawa rodzinna" i że nie wymaga interwencji. Nigdy nie zostawiajcie już rozjuszonego pijanego męża w domu z rodziną. Przyjeżdżajcie na interwencję. A jak zakąłdacie te neiszczęsne Niebieskie Karty to potem bądźcie raz na miesiac w tym domu. Nie bagatelizujcie "konfliktów rodzinnych". Prosze. Wtedy nie będzie potrzeba specjalnych programów. A nade wszystko-proszę-bądźcie uchwytni pod telefonem!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-06)
 • Dziś paru mlodzieńców wyladowalo swoją agresję na samochodach stojacych w czasie mszy pod kosciolem przy ul. Wyżynnej, czy to nowa moda ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-08)
 • Arkusz, chcesz jechac z elbląga do np. Młynar i dalej na Ornetę 120/h to gratuluję. Takie same ograniczenia sa takze w Szwecji i tam 99 % jedzie 90/h i nikt Cie nie wyprzedza, bo przestrzegaja przepisow, u nas nawet poslom Sejmu Kurskiemu i Gintowtowi- Dziewaltowskiemu one przeszkadzają w szybkiej jezdzie nie mowiac o tym, że nie uwazaja za stosowne placic mandatow za lamanie przecisow, jak kazdy zwykly Polak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II