Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Reformacja. Sukces czy porażka?

Elbląg, Reformacja. Sukces czy porażka?

Elbląski Komitet Organizacyjny Obchodów 500-lecia Reformacji zaprasza na spotkanie z pastorem dr. Włodzimierzem Tasakiem, autorem książki pt. Reformacja. Sukces czy porażka? Odbędzie się ono w piątek, 3 listopada, o godz. 19 w Sali Kinowej Biblioteki Elbląskiej.

Książka traktuje na szereg interesujących zagadnień historycznych: Kiedy rozpoczęła się reformacja? 500 lat temu czy może kilka stuleci wcześniej? Czy reformacja bez Marcina Lutra byłaby możliwa? Czy rzeczywiście osłabiła ona Kościół Katolicki, czy może wręcz przeciwnie: ocaliła go? Jak bardzo zmieniła świat, wykraczając mocno poza sferę kościelną? Czy Polska mogła stać się krajem protestanckim? W ramach spotkania przewidziany jest czas na dyskusję i zadawanie pytań.
     
     Włodzimierz Tasak
jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, gdzie obronił także doktorat z teologii. Wieloletni wykładowca historii Kościoła w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie, a także redaktor prowadzący serii wydawniczej „Wielkie tajemnice II Wojny Światowej" oraz miesięczników „Słowo Prawdy" i „Teraz i zawsze". Tłumacz literatury wojskowo-historycznej i teologicznej, autor licznych artykułów z obu tych dziedzin. Autor książki Historia statusu prawnego Kościoła Baptystycznego w Polsce w latach 1918-1997 (2015). Obecnie pastor w Kościele Chrześcijan Baptystów i nauczyciel historii w prywatnym liceum.
     
     W skład Elbląskiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 500-lecia Reformacji wchodzą następujące Kościoły: Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Elblągu, Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu, Kościół Zielonoświątkowy w Elblągu i Kościół Zielonoświątkowy we Fromborku.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 8
AMK Meble łazienkowe 5
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 4