Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza seniorów do działania

 
Elbląg, Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza seniorów do działania
fot. nadesłana

Jesteś seniorem 60 plus? Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza Cię do działania, pomagania, zabawy, zmiany stylu życia, poznania ciekawych ludzi, aktywnego spędzania wolnego czasu i dzielenia się doświadczeniem.

Starość nie musi oznaczać pozostania w domu i zaniechania aktywności. Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza wszystkie osoby w wieku 60 plus z terenu Elbląga do udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych w ramach projektu „Aktywny Senior”.
     Celem programu ,,Aktywny Senior” jest zaktywizowanie osób po 60. roku życia poprzez edukację i czynny udział w działaniach wolontarystycznych, promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz propagowanie aktywności fizycznej w tej grupy wiekowej. Dodatkowo chcemy przygotować osoby starsze do promowania oraz inspirowania swoich lokalnych środowisk do aktywnych form spędzania wolnego czasu.
     W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia i warsztaty z zakresu:
 - wolontariatu „Dlaczego warto być wolontariuszem?”,
     - zdrowego i bezpiecznego stylu życia „Żyj zdrowo i bezpiecznie”,
     Każdy uczestnik weźmie udział w następujących zajęciach sportowo-rekreacyjnych:
     - nordic walking
     - ćwiczenia usprawniające w wodzie
     - body-ball
     
     Po zakończeniu szkoleń oraz warsztatów każdy z seniorów uczestniczących w projekcie uzyska status "Asa Wolontariatu" i odbędzie 50 godzin praktyk wolontariackich w jednej placówce oświatowej lub organizacji pozarządowej. Każdy z wolontariuszy otrzyma bilety komunikacji miejskiej celem szybkiego i bezpiecznego dojazdu pod wskazany adres.
     Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, a ich planowane zakończenie to koniec listopada.
     Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć można uzyskać w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26 w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, telefonicznie pod numerem 55 235-18-85 lub mailowo pod adresem wolontariat@centrumelblag.pl.
     Rekrutacja trwa do 14 września. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
     Zapraszamy serdecznie do udziału.
Laura Mickiewicz, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Obrazy na alupanelu