Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rodzic najważniejszym nauczycielem ucznia

Taką nazwę nosi cykl warsztatów dla rodziców gimnazjalistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (18 listopada). Warsztaty mają charakter informacyjno- szkoleniowy. Zajęcia poprowadzą specjaliści z Nauczycielskiego Centrum pomocy Rodzinie.

Taka pomoc dla rodziców gimnazjalistów, a więc dzieci w tzw. trudnym okresie jest niezwykle przydatna. Tematami spotkań są: „Rodzic pierwszym wychowawcą”, „Mówienie i słuchanie jako podstawa skutecznej komunikacji”, „Problemy uczniów-nie tylko szkolne". Konsekwencją spotkań, które się już odbyły, są liczne konsultacje indywidualne rodziców w Nauczycielskim Centrum Pomocy Rodzinie, w siedzibie ZNP ul. Grunwaldzka 31.Okazuje się, że rodzice ogromnie potrzebują wsparcia w pełnieniu odpowiedzialnej a czasem niezwykle trudnej roli bycia wzorcem, autorytetem, nauczycielem i opiekunem.
     Warsztaty prowadzone były już w innych szkołach podstawowych i gimnazjach w Elblągu. Spotkań odbyło się już 12, do końca grudnia odbędzie się ich jeszcze co najmniej 6. Ostatnie spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 5, najbliższe odbędą się w Szkole Podstawowej nr 15, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 6.
     Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek (18 listopada) o godz. 17.30 (dzień spotkania z rodzicami) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.
     
     ----------
     Z inicjatywy Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego 1 września tego roku powstało Nauczycielskie Centrum Pomocy Rodzinie. Celem powołania Centrum jest wieloaspektowa pomoc psychologiczno - pedagogiczna adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W siedzibie ZNP w Elblągu, w ramach wolontariatu, dyżury pełnią specjaliści-psycholog, pedagog, logopeda, polonista-konsultanci z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 w Elblągu.
     Przyczyn powstania Centrum było kilka. Pierwszą i najważniejszą była potrzeba ukierunkowanej pomocy wychowawczej i terapeutycznej , często też dydaktycznej, w miejscu obiektywnym, dodatkowym, niezależnym od szkoły. Oczywiście taką funkcję spełniają już poradnie psychologiczno- pedagogiczne, ale w naszym mieście mamy tylko dwie publiczne poradnie i czas oczekiwania na spotkanie jest różny.
     Istotą działania Centrum jest czas szybkiego reagowania. Do nas może zgłosić się każdy rodzic, który w danym momencie potrzebuje wsparcia.
     Działanie Centrum jest spójne z kierunkami polityki edukacyjnej, w której, z jednej strony, coraz większą uwagę poświęca się wsparciu rodziny w wychowaniu dziecka, z drugiej zaś od rodziny właśnie oczekuje się działań wspierających szkołę w jej zadaniach wychowawczych i edukacyjnych. Zatem hasło przewodnie Centrum brzmi: "Rodzic najważniejszym nauczycielem ucznia".
     
     Rodzicu, jeśli nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku, jeśli potrzebujesz konsultacji, jeśli chcesz porozmawiać ze specjalistą
     zadzwoń, umów się na spotkanie w Nauczycielskim Centrum Pomocy Rodzinie. Bezpłatnie możesz zasięgnąć porady w sprawach dotyczących Twojego dziecka z zakresu: nauki języka polskiego, egzaminów zewnętrznych, wad wymowy i zaburzeń mowy, problemów wychowawczych.
     Pomogą Ci specjaliści:
     - Małgorzata Sowicka - polonista, logopeda,specjalista emisji głosu, -konsultant ds. języka polskiego w Warmińsko- Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, koordynator zespołów egzaminacyjnych egzaminu maturalnego z języka polskiego, autorka i realizatorka szkoleń z zakresu poprawy efektywności kształcenia,wykładowca na studiach podyplomowych i kursach kwalifikacyjnych, autorka wielu specjalistycznych artykułów z zakresu logopedii i efektywności kształcenia.
     - Bożena Rokicka - pedagog, konsultant ds. pedagogiki w Warmińsko- Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, mediator sądowy przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywacji Społecznej .Autorka i realizatorka kursów doskonalących i kwalifikacyjnych, autorka wielu artykułów, pomysłodawca i redaktor naczelna specjalistycznego poradnika dla pedagogów.
     - Małgorzata Zabiełło - psycholog w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2 , SP nr 6 oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Elblągu. Wykładowca na studiach podyplomowych i kursach kwalifikacyjnych.
     - Gerhard Przybylski - prezes oddziału ZNP w Elblągu, członek Zarządu Głównego. Wieloletni wychowawca młodzieży niedostosowanej społecznie. Współinicjator idei subwencjonowania przedszkoli.

Marek Nowosad, Rzecznik ZSO nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini