UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rodzicu, zaszczep bezpłatnie swoje dziecko

Elbląg, Rodzicu, zaszczep bezpłatnie swoje dziecko

Trwa realizacja drugiej edycji „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w latach 2015/2016 z terenu Miasta Elbląga". Dzięki niemu mali elblążanie skorzystają z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

Miasto zabezpieczyło w tegorocznym budżecie 80 tys. zł na ten cel. W 2017 roku dzięki realizacji programu zaszczepionych zostało 196 dzieci urodzonych w 2015 roku. W bieżącym roku zaszczepionych powinno zostać nawet 320 dzieci urodzonych w roku 2015 i 2016.
     W 2018 roku Program realizują cztery elbląskie przychodnie:
• „Zawada”, ul. Wiejska 18, tel. 55 728-553-664, zaszczepi 40. dzieci
• „Przychodnia Zatorze”, ul. Lotnicza 51, tel. 55 233-65-74 zaszczepi 30 dzieci
• „Medicus I”, ul. Królewiecka 195, tel. 55 234-54-64, tel. 55 234-66-52, zaszczepi 150 dzieci
• „Alfa” sp. lekarzy, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20, zaszczepi 100 dzieci
     
     Ważne informacje dla rodziców
     Rodzice dzieci urodzonych w 2015 i 2016 roku, którzy zdecydują się na skorzystanie z bezpłatnego szczepienia mogą umawiać się w wyżej wymienionych przychodniach osobiście lub telefonicznie. Aby zaszczepić dziecko, właściwy lekarz rodzinny musi wystawić zaświadczenie, że nie było ono nigdy szczepione przeciw pneumokokom (wystarczy również kopia karty szczepień potwierdzona za zgodność z oryginałem przez lekarza rodzinnego). W umówionym terminie rodzic wraz z dzieckiem winien się stawić na szczepienie z w/w dokumentami. Wtedy lekarz dokona badania dziecka i edukacji rodziców/opiekunów. W przypadku braku przeciwwskazań do szczepienia i po podpisaniu zgody przez rodzica, wykwalifikowana pielęgniarka dokona zaszczepienia. O dokonaniu szczepienia lekarz powiadomi lekarzy rodzinnych właściwych dla zaszczepionych dzieci drogą pisemną w terminie 14 dni od daty przeprowadzenia szczepienia.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama