Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rotmistrz Pilecki – żołnierz niezłomny

 
Elbląg, Rotmistrz Pilecki – żołnierz niezłomny
fot. nadesłana

W czwartek, 12 maja w Zespole Szkół nr 2 odbył się Miejski Konkurs Historyczny pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – Żołnierz Niezłomny”.

W konkursie udział wzięli uczniowie elbląskich gimnazjów – Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7, Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdańsku. Pytania konkursowe dotyczyły biografii rotmistrza Witolda Pileckiego, od młodości, poprzez udział w wojnie polsko – bolszewickiej, zaangażowania w latach II RP, okupację w czasie II wojny światowej, dobrowolne znalezienie się w Auschwitz, udział w powstaniu warszawskim działalność konspiracyjną i wywiadowczą, uwięzienie, proces i śmierć. Konkurs poprzedziło spotkanie jego uczestników z Piotrem Szubarczykiem, historykiem, publicystą, pedagogiem, pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, autorem kilkuset publikacji dotyczących historii najnowszej, w tym szczególnie „Żołnierzy Wyklętych”, które odbyło się w naszej szkole 27 kwietnia i było dla uczniów inspiracją do dalszego pogłębiania wiedzy na temat osoby rotmistrza Pileckiego oraz innych niezłomnych bohaterów powojennej Polski. Jury konkursu tworzyli – wicedyrektor Ewa Cichońska, wicedyrektor Bożena Strawa – Cieślak, Anna Rugała – nauczyciel języka polskiego oraz P. Kurczewski – nauczyciel historii. I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Elblągu w składzie Antonina Wójkowska, Amelia Zelek, Miłosz Krawczyk; II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdańsku, którą reprezentowali Zofia Zielińska, Paweł Cudziło oraz Jan Tomaszewicz; III miejsce, po rundzie dodatkowej, zdobyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu w składzie Karol Król, Filip Kaniecki, Patryk Kozłowski. Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektor Anny Śledzińskiej pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci między innymi gry dydaktycznej, nagród książkowych, koszulki i karnetów na basen. Wszystkim gościom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy ponownie do naszej szkoły. Spośród uczniów Gimnazjum nr 10 w przeprowadzenie konkursu zaangażowani byli: Kacper Grabowski (prowadzenie spotkania), Ada Iwanowska, Szymon Rusiński, Michał Ząbek, Nikodem Mac, Krzysztof Zwaliński i Adrian Kokoszka, Magdalena Pękała, Natalia Seweryńska oraz uczniowie klas II e i II f (funkcje techniczne). Konkurs zorganizowali nauczyciele: Ewa Owczarek, Przemysław Kurczewski i Wioletta Lewandowska.
Zespół Szkół nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM