Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Równy start” czeka

Elbląg, „Równy start” czeka
Rek

Warmińsko-Mazurska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie zachęca młodzież w wieku od 18 do 25 lat do wzięcia udziału w projekcie „Równy start”.

Każdy z nas, jako dziecko marzył o tym, kim będzie, jak dorośnie. Jednak życie często toczyło się zupełnie innym torem niż sobie wymarzyliśmy. Napotykane rozmaite ograniczenia uniemożliwiły wielu młodym, zdolnym ludziom osiągnięcie celu. Nasze marzenia o zawojowaniu świata ustępowały miejsca szarej rzeczywistości. Dlaczego rezygnować z marzeń?
     Udział w tym projekcie da Wam szansę na uzyskanie potrzebnych umiejętności – jeżeli ich nie posiadacie lub, jeśli zdobyliście już jakieś kwalifikacje – na ich podwyższenie oraz dopasowanie do wymogów rynku pracy. Zajęcia prowadzone w ramach projektu zaopatrzą Was w ogromny zasób wiedzy i umiejętności. W ramach projektu gwarantujemy Wam udział w modułach zajęciowych:
     „Orle Gniazdo”. To grupa wzajemnego wsparcia. W jej skład wchodzą następujące moduły:
– „Zastrzyk mocy” – warsztaty psychologiczne, które zmotywują Was do działania i wesprą w poszukiwaniu nowej drogi, nie tylko zawodowej, ale także życiowej.
– „Zaczyn możliwości” – warsztaty aktywnego poszukiwania pracy to analiza Waszych predyspozycji zawodowych. Warsztaty nauczą Was sporządzania dokumentów aplikacyjnych, uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej, poszukiwania pracy poprzez przeglądanie ogłoszeń prasowych, portali internetowych.
– „Zaczyn przedsiębiorczości” – to ABC przedsiębiorczości, które ma na celu ukazanie prawnych i ekonomicznych aspektów zakładania i funkcjonowania firmy, podstaw rachunkowości w firmach, biznesplanu jako dokumentu planistycznego w firmie oraz istoty marketingu w działalności firmy.
– „Okno na świat” - zapewni Wam swobodny dostęp do komputera oraz Internetu. Każdy będzie mógł sporządzić i wydrukować list motywacyjny, CV, będzie też mógł poszukać ofert pracy w internetowej bazie itp.
     
     „Kuźnia fachowców”. To profesjonalne szkolenia z zakresu małej gastronomii oraz organizacji pracy w gospodarstwie agroturystycznym i domowym. Zajęcia będą prowadzone w następujących modułach:
– Kucharz małej gastronomii.
– Gospodarstwo Domowe, w tym: świadczenia dla gospodarstwa domowego, opieka nad gospodarstwem domowym – opieka nad dzieckiem, opieka nad osobą starszą i chorą.
– Agroturystyka.
– Kurs języka obcego.
     
     „Kuźnia optymizmu”. To indywidualne wsparcie psychologiczne i doradcze.
– 2 godziny wsparcia psychologa, które zmotywuje Was do dalszej pracy nad sobą i wzmocni wiarę we własne siły.
– 2 godziny konsultacji z doradcą zawodowym pomogą Wam w przełamywaniu indywidualnych barier w aktywności.
     
     Uczestnicy kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe otrzymają dofinansowanie kosztów dojazdów na zajęcia, bezpłatny posiłek oraz dodatki szkoleniowe. Jeżeli jesteście zainteresowani własnym rozwojem, nabyciem niezbędnej wiedzy i umiejętności, zapraszamy do udziału w projekcie – młodzież w wieku od 18 do 25 lat, nieuczącą się i niepracującą (nie zarejestrowaną w MUP-ie/PUP-ie).
     W Elblągu projekt realizowany jest w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, ul. Junaków 5, tel. 55 232 68 19, fax 55 232 53 52, opiekun grupy: Anna Nosarzewska.
     
     Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     
     
W-MKOHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zabrakło informacji, że projektem zostanie objęte 30 (sic!) osób z województwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sista_(2010-03-29)
 • 30 osób? to rzeczywiście równy start!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-30)
 • oczywiście, że równy start, po elbląsku naturalnie. Panie są uśmiechnięte, zadowolone, bo mają pracę, a równości to nie ma i nie będzie, bo równość nie jest po równa dla wszystkich. Pozdrawiam wszystkich prowadzących wszelakiej maści kursy, szkolenia itp, Wy macie pracę pewną!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  równy_nierówny(2010-03-30)
 • Te ohp-owsie kursy to lipa ściema byłem uczestnikiem projektu Twoje Wiedza Twój Sukces tylko straciłem przeszło rok czasu na głupie kursy zajęcia z pisania cv autoprezentacji i inne nieprzydatne bzdety. Oni tylko robią te kursy aby sama kadra ohp miała zajęcie i ich znajome firmy które prowadzą obsługę tego projektu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  maślak(2010-06-15)
 • A co z osobami między-45-a 55 rokiem życia dlaczego nie myśli się o tych osobach przecież popatrzcie ile osób jest zarejstrowanych w UP sama jestem jedną z nich od dwuch lat próbuję znaleść sobie pracę bez skutku, zawsze słyszę odezwiemy się ale jak dotąd nikt się nie odezwał. Przecież Elbląg nie tylko zamieszkują ludzie do 30 roku życia, a też niie nasza wina że przedsiębiorstwa upadają należy dac szansę wszystkim a nie do lamusa odstawiać bo z tego są duże kożyści my trochę starsi możemy czegoś się nauczyć od młodych i młodzi od nas starszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-06-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA