Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Rozlicz się z preferencjami

 Jak informuje Urząd Skarbowy, do dziś wpłynęło około 66 tysięcy deklaracji podatkowych, co stanowi 83% liczby z roku poprzedniego. Czas na złożenie PITu mamy tylko do piątku.

 Zarówno małżonkowie, jak i osoby samotnie wychowujące dzieci, które chcą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia PIT za 2009 rok, muszą pamiętać o złożeniu rozliczenia w ustawowym terminie czyli najpóźniej 30 kwietnia 2010 r. Nawet jednodniowe spóźnienie z deklaracją pozbawi małżonków i osoby samotnie wychowujące dzieci tej preferencji. Wyboru wspólnego rozliczenia podatku małżonkowie dokonują poprzez złożenie, w terminie do 30 kwietnia 2010 r., wniosku na formularzu PIT-36 lub PIT-37 z zaznaczeniem w formularzu podatkowym w poz. 6 kwadratu nr 2 oraz złożenie podpisów w części S – PIT-36 lub w części K – PIT-37. Osoby samotnie wychowujące dzieci wybór preferencyjnego rozliczenia dokonują również w terminie do 30 kwietnia 2010 poprzez zaznaczenie w formularzu podatkowym w poz. 6 kwadratu nr 4 oraz złożenie podpisu w części S – PIT-36 lub w części K – PIT-37. Złożenie rozliczenia w terminie to jeden z warunków jakie należy spełnić aby móc rozliczyć się w sposób preferencyjny.
     
     Wypełnione zeznania można:
– przesłać pocztą (koszty przesyłki ponosi nadawca) – za datę złożenia uważa się datę stempla pocztowego,
–złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym w Elblągu na Sali Obsługi Podatnika (literka G z automatu wydającego bilety) PIT-36 i PIT-36L – stanowisko nr 17 bez biletu,
–przesłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego www.e-deklaracje.gov.pl (w przypadku małżonków należy złożyć w urzędzie skarbowym pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej UPL-1 co najmniej 1 dzień przed wysłaniem rozliczenia).
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena .pl
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata