Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmawiali o agresji

Elbląg, Rozmawiali o agresji Wykład wygłosiła psycholog, dr Irena Sorokosz.

Dyrektorzy szkół, przedstawiciele rad rodziców i samorządów uczniowskich, policjanci a także psycholodzy wzięli udział w powiatowej konferencji pn. „Agresja w szkole - jak jej przeciwdziałać”, która odbyła się wczoraj (14 grudnia) w Pasłęku.

Konferencja była jednym z elementów realizowanego przez powiat elbląski programu „Bezpieczny powiat”. Do Pasłęka przyjechali dyrektorzy szkół, przedstawiciele rad rodziców i samorządów uczniowskich wszystkich typów szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu elbląskiego. Udział w spotkaniu wzięli również: Andrzej Sawicki z elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wiesław Detmer, naczelnik Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z Elbląga i Pasłęka oraz Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, jak również przedstawiciele samorządów gminnych powiatu elbląskiego.
     W programie konferencji znalazły się wykłady m.in. dotyczące źródeł powstawania agresji w szkole i metod przeciwdziałania jej, policjant zaprezentował najczęściej występujące zagrożenia na terenie szkół powiatu elbląskiego - a dominują drobne kradzieże, najczęściej telefonów komórkowych - natomiast Marcelina Tatarynowicz, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, omówiła wyniki badań ankietowych uczniów klas pierwszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Z badań tych wynika, że 30 proc. uczniów nie czuje się bezpiecznie na terenie szkoły, a najczęstsza forma agresji wśród uczniów to agresja słowna.
     Podczas konferencji młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa z pasłęckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
     Na zakończenie każdy z uczestników mógł zabrać głos w otwartej dyskusji. Uczniowie zwrócili uwagę na problem występowania agresji także wśród nauczycieli, co, ich zdaniem, przekłada się agresywne zachowania wśród młodzieży.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Poinno się wprowadzić do szkół program "ZERO Tolerancji" i certyfikować szkoły w tym zakresie jak ISO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sch(2006-12-15)
 • Niestety, uważam, że to tzw. reforma oświaty przyniosła najwięcej złego szkole. Dzieci wyrwane ze środowiska, w którym były znane(szkoła podstawowa) i wrzucone w "tygiel" nowej szkoły (nieszczęsnego gimnazjum) nie będą czuły się pewnie jak każdy w nowym środowisku. Żeby "oswoić" tę nową przestrzeń- trzeba czasu i pewnej bliskości, o którą trudno, gdy szkoła duża, wychowawca zaś ma ze swoimi wychowankami np. godzinę czy dwie tygodniowo zajęć. A młodzież sfrustrowana, pogrążona w depresji, nastawiona w większości przypadków, czegokolwiek by się nie tknęła,na zysk ("co ja z tego będę miał?")- bo przygląda się NAM DOROSŁYM- w domu i życiu publicznym- reaguje apatią albo agresją. Nawet dorośli, gdy znajdą się tam, gdzie ich nie znają, zachowują się często inaczej niż zwykle- cóż dopiero dzieci! Trzeba im dać coś do zrobienia, pozwolić się mylić, ale WYMAGAĆ! No i własnym przykladem dowodzić, że warto robić coś z pasją. I utwierdzać w przeświadczeniu, że potykanie się na drodze pełnej przeszkód, to rzecz zwyczajna. Trzeba tylko iść dalej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  L.(2006-12-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne