Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmawiali o autyzmie

 
Elbląg, Rozmawiali o autyzmie fot. nadesłana
Rek

Dziesięciu nauczycieli ze SOSW nr 1odbyło wizyty studyjne w trzech szkołach specjalnych i czterech szkołach integracyjnych w Lincoln oraz Sheffield w Wielkiej Brytanii. Głównym celem wizyty była obserwacja nauczycieli angielskich w pracy z dzieckiem z autyzmem i wspólna wymiana doświadczeń.

W trakcie trwania wizyty uczyliśmy się od siebie poprzez edukację formalną i jak i pozaformalną. Prezentacje, obserwacje zajęć, dyskusje pozwoliły każdej ze stron poznać system pracy z dzieckiem z autyzmem, struktury zarządzania placówką oświatową. Nauczyciele pozyskali wiedzę niezbędną do aktywnej i wydajnej pracy. Do głównych obszarów, którymi zajmowaliśmy się należy zaliczyć: praca z dzieckiem z autyzmem – formy i metody, radzenie sobie z agresją i autoagresją wśród dzieci z autyzmem, edukacja osób niepełnosprawnych w Wielkiej Brytanii i w Polsce, systemy edukacyjne, zarządzanie szkołą (projekt organizacyjny, finanse), podniesienie prestiżu szkoły, współpraca zespołowa, zastosowanie technologii TIK w celu podniesienia atrakcyjności szkoły i nadanie jej europejskiego charakteru.
     Mając na uwadze wyjazd nauczycieli o różnych specjalizacjach, każdy z uczestników miał okazję obserwować swojego odpowiedniego partnera angielskiego. Jednocześnie nauczyciele z Anglii mieli możliwość skonfrontowania swojej pracy z pracą polskich nauczycieli.
     Projekt ma pomóc naszej szkole w jej rozwoju w pracy z dzieckiem autyzmem dzięki zastosowaniu rozwiązań stosowanych w szkołach angielskich. Wymiana doświadczeń pozwoli na wdrożenie konkretnych rozwiązań w ośrodku, a tym samym zwiększy atrakcyjność i prestiż szkoły.
     Ta wizyta pozwoliła zobaczyć jak wiele podobieństw łączy wszystkie placówki, a jednocześnie co jeszcze można udoskonalić. Wymiana była bardzo owocna i przyczyniła się do szerszej współpracy. Malownicza okolica i urok małego angielskiego miasta Lincoln, urzeka każdego kto choć raz zdołał tam pojechać. Życzliwość zaś i gościnność mieszkańców sprawia, że chce się tu wrócić ponownie.
Ewelina Deja, SOSW nr 1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem