Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszył Fundusz Aktywności Seniorów

Wczoraj (12 czerwca) Sala Staromiejska Urzędu Miejskiego tętniła życiem. Były kwiaty, podziękowania, śpiewy, recytacje. Tak uruchomienie Funduszu Aktywności Seniorów Fundacji Elbląg świętowali przedstawiciele III wieku.

Prace nad utworzeniem Funduszu Aktywności Seniorów trwały kilka miesięcy i koncentrowały się głównie na pozyskiwaniu środków. Zgromadzona kwota - ponad 10 000 zł - utworzyła nienaruszalny kapitał żelazny, z którego dochody umożliwią finansowanie pomysłów elbląskich seniorów. A tych na pewno nie zabraknie.
     - Nasi elbląscy seniorzy nie chcą być bierni - tłumaczy Mirosława Marjańska, przewodnicząca Rady Fundacji Elbląg. - Mamy w środowisku lokalnym bardzo dużo pozytywnych inicjatyw takich jak np. osiedlowe kluby seniorów, prowadzące niezwykle aktywny tryb życia. Teraz jest okazja, żeby wesprzeć seniorów w tej aktywności.
     Uruchomiony Fundusz patronatem objęła Helena Pilejczyk, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim. Podczas czwartkowego spotkania przekonywała, jak ważna jest w życiu pasja. Zapewniła także, że działania Funduszu skupią się głównie na promowaniu pasji ludzi III wieku.
     Podczas uroczystości ukonstytuowano również Komisję Funduszu Aktywności Seniorów, składającą się z przedstawicieli elbląskich klubów i związków seniorskich. Jej rolą będzie zarządzanie Funduszem i wypracowywanie kierunków jego działania. Pierwszym zadaniem Komisji będzie opracowanie regulaminu konkursu grantowego pn. „Zawsze jest czas na pasje”. To seniorzy sami określą, na jakie działania zostaną przekazane pieniądze. Oficjalne ogłoszenie konkursu nastąpi jeszcze w czerwcu.
     Istnienie Funduszu w dużej mierze zależy od dalszego wsparcia darczyńców i sponsorów. Każdy może się do tego włączyć, kupując pocztówkę-cegiełkę z reprodukcją jednego z obrazów elbląskich artystów - Haliny Różewicz-Książkiewicz oraz Zbyszka Opalewskiego. Pocztówki rozprowadzane są w trzech nominałach: 10 zł, 20 zł i 50 zł, a do każdej z nich dołączona jest 2-złotowa moneta z wizerunkiem Bramy Targowej. Pocztówki można nabyć w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     
     Utworzenie Fundusz Aktywności Seniorów jest jednym z działań projektu Fundacji Elbląg pn. „Barwy III wieku - wspieranie aktywności elbląskich seniorów”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA