UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

 
Elbląg, Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową
fot. arch. portEl

W nocy 12 kwietnia rozpocznie się kolejna Elbląska Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku uczestnicy mają do wyboru cztery trasy, które wymagają sprawności fizycznej, umiejętności orientowania się w terenie oraz korzystania z mapy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to projekt krakowskiej Męskiej Strony Rzeczywistości, współorganizowany przez Stowarzyszenie Wiosna i jego pomysłodawcę ks. Jacka Stryczka. Pierwsza edycja EDK odbyła się w 2009 r., na 44-kilometrowej trasie z krakowskiego Podgórza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś jest to trasa nosząca imię św. Benedykta. Sama zaś inicjatywa obejmuje już 25 państw, 395 miejscowości i 866 tras do wyboru.
       Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni, lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła. Według organizatorów zmagania z bólem, zmęczeniem i trudem nocy sprawiają, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie – stąd nazwa przedsięwzięcia. Wyzwanie to stanowi nietypową formę rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podczas nocnego marszu do wybranego sanktuarium. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wzięło udział około 500 elblążan. W tym roku elblążanie mają do wyboru cztery trasy. Swój udział w EDK można zgłaszać przez stronę.
      
       Elbląskie drogi

       Trasa czerwona: Elbląg - Frombork (40 km)
       Elbląg, Kościół Salwatorianów (ul. Częstochowska 28) – Modrzewina – Rubno Wielkie – Kamionek Wielki – Nadbrzeże – Suchacz – Pęklewo – Kadyny – Tolkmicko – Frombork, Archikatedra.
       Trasa przebiega wzdłuż Zalewu Wiślanego m.in. nieczynną linią kolejową na trasie Elbląg - Braniewo.
      
       Trasa zielona: Elbląg - Zielonka Pasłęcka (42 km)
       Elbląg - Sierpin - Przezmark - Myślęcin - Weklice - Aniołowo - Leszczyna - Marianka - Pasłęk - Gołąbki - Rogajny - Gryżyna - Majki - Kielminek - Zielonka Pasłęcka
       Większą cześć trasy stanowią drogi gruntowe i leśne przez Bażantarnię.
      
       Trasa czarna: Elbląg – Tolkmicko (41 km)
       Kościół św. brata Alberta w Elblągu - Bażantarnia - Jagodnik - Jelenia Dolina - Pagórki - Łęcze - Okolice Suchacza - Kadyny Klasztor - Las Kadyński - Kościół Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.
       Trasa w wykorzystuje w części przebieg czerwonego Szlaku Kopernikowskiego oraz Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.
      
       Pętla św. Macieja (42 km)
       Kościół św. brata Alberta w Elblągu - Bażantarnia - Stoboje - Piastowo – Ogrodniki - Jelenia Dolina – Jagodnik - Modrzewina Elbląg - Kościół św. brata Alberta w Elblągu
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama