Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Są już wyniki konsultacji z mieszkańcami Lokalnego Programu Rewitalizacji Elbląga 2020 +

 

Program rewitalizacji to plan wprowadzania zmian w infrastrukturze połączony z rozwiązywaniem problemów społecznych. W pierwszym etapie w Elblągu zostały przeprowadzona analiza występujące problemy społecznych.

W II etapie wybrano obszary terytorialne Elbląga, na których występuje największe natężenie negatywnych zjawisk tzw. obszary zdegradowane. Wypracowanie dalszych części programu wymagało pogłębienia diagnozy oraz poznanie propozycji rozwiązań, oczekiwań mieszkańców tych terenów. Kwiecień był więc miesiącem intensywnych konsultacji społecznych na temat rewitalizacji Elbląga. Wówczas odbywały się spotkania z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami miejskimi oraz administracją, parafiami itd.
     
     Przedstawiciele Urzędu Miejskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem ESWIP zorganizowali 8 spotkań konsultacyjnych w dzielnicach (obszarach), które zostały wyznaczone do rewitalizacji. Spotkania miały na celu dialog z mieszkańcami i poznanie ich punktu widzenia, ich propozycji. Obecność przedstawiciel różnych instytucji pozwoliły na konstruktywną burzę mózgów dla wspólnej rozmowy i szukaniu rozwiązań, pomagały wyjaśnić wątpliwości a czasami wprost uzyskać porady w zgłaszanym problemie np. od Policji czy Straży Miejskiej, MOPS.
     
     Konsultacje II etapu pracy nad dokumentem zakończono. Każdy zainteresowany może zapoznać się z raportem, sporządzonym dla każdego spotkania. Raporty zostały załączone do Lokalnego Programu Rewitalizacji Elbląga 2020+ (w części II Wybór obszarów) a także uwzględnione opracowaniu kolejnych założeń programu np. w analizie SWOT, Diagnozie czynników kryzysowych (w części III założenia programu).
     
     Ze wszystkimi wynikami i informacjami można się zapoznać na stronie: http://konsultacje.elblag.eu.
     
     Lokalny Program Rewitalizacji Elbląga 2020 + jest kluczowy dla ubiegania się o środki z funduszy unijnych na realizację działań rewitalizacyjnych, dlatego ważne jest tworzenie programu w sposób włączający mieszkańców oraz organizacje pozarządowe w partnerstwie z przedstawicielami administracji oraz biznesu.
     
     Konsultacje społeczne z mieszkańcami na II etapie tworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Elbląga 2020+ były prowadzone w ramach projektu "Elbląg konsultuje!” realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP oraz urząd Miejski w Elblągu.

 


     Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     

------ Artykuł sponsorowany --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl