Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Są pieniądze

Organizacje pozarządowe, samorządy wojewódzkie, wydawcy prasowi oraz nadawcy programów radiowych i telewizyjnych mogą się ubiegać o środki PFRON w ramach nowego programu pn. Promocja Integracji Osób Niepełnosprawnych.

Celem programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest wspieranie działań, które prowadzą do uznania prawa osób niepełnosprawnych do pełnej integracji ze społeczeństwem, a także wspieranie procesu przystosowania osób niepełnosprawnych, członków organizacji oraz pracowników instytucji działających i świadczących usługi na ich rzecz, do nowych warunków organizacyjno - prawnych wynikających z wejścia Polski do Unii Europejskiej.
     - Pierwszym krokiem do przeprowadzenia zmian w prawie i obyczajowości, gwarantującym wyrównywanie szans jest - według autorów programu - zmiana świadomości społeczeństwa, które równego traktowania osób niepełnosprawnych jeszcze nie akceptuje.
     Szansę na dofinansowanie mają w projekty realizowane poprzez: widowiska artystyczne, kampanie medialne, akcje promocyjne, konferencje i seminaria, konkursy, wystawy i ekspozycje, szkolenia, wydawnictwa dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych, w tym w formie elektronicznej. O pomoc mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, samorządy wojewódzkie, nadawcy programów radiowych i telewizyjnych oraz wydawcy druków ciągłych i zwartych oraz wydawnictw publikowanych w formie elektronicznej. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 40 proc. kosztów realizacji projektu dla nadawców programów telewizyjnych i radiowych, zaś dla pozostałych – 80 proc.
     Nie ma konkretnego terminu składania wniosków - oddziały PFRON będą przyjmować je sukcesywnie. W pierwszym roku realizacji programu istnieje możliwość refundacji kosztów poniesionych przed datą podpisania umowy (jednak nie wcześniej niż przed dniem 1 stycznia 2004 r.).
     Więcej informacji można uzyskać w Warmińsko-Mazurskim Oddziale PFRON ul. Kopernika 46a 10-959 Olsztyn, tel.: (0 89) 534 91 51, fax: (0 89) 527 76 39, e-mail: pfron.olsztyn@pfron.org.pl oraz na stronie internetowej: www.pfron.org.pl lub w biurze Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych ul. 12 Lutego 5a, tel. 232 69 35, tel./fax 237 41 51, e-mail: erkon@softel.elblag.pl.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski