Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Samoobrona: My się nie sprzedajemy

Rozmowa z Danutą Janczuk, szefową elbląskiej Samoobrony.

Jak Samoobrona przyjęła to, że udało się jej wprowadzić do Rady dwóch radnych. Czy postrzegacie to państwo w kategoriach sukcesu?
     Postrzegamy to jako sukces. Zaczynaliśmy od zera, bo Samoobrona RP jako partia zaczęła działać w Elblągu od 7 maja. To był bardzo krótki okres, więc biorąc to pod uwagę, osiągnęliśmy sukces. Pokazaliśmy mieszkańcom, że można zmienić scenę polityczną w Elblągu, jeśli się tylko chce.
     
     Czy czujecie się teraz państwo tacy bardzo ważni, bo i prawica i lewica właściwie zabiegają teraz o mandaty obu panów w radzie, by mieć większość...
     Zarozumialstwa w nas nie ma, nie czujemy się bardziej ważni niż byliśmy, ale jesteśmy na tyle ważni i odpowiedzialni, że chcielibyśmy rozwiązywać problemy, o których mówiliśmy przed wyborami. A to, że nasi radni będą mieli wpływ i będą współdecydowali o losach mieszkańców, to tylko nas cieszy. Będziemy mogli chociaż w takim małym gronie mieć wpływ na to, co się będzie działo w Elblągu.
     
     Ale z drugiej strony można powiedzieć, że to tylko dwóch radnych...
     Tylko dwóch i aż dwóch.
     
     Czy Samoobrona już ustaliła, z kim się zwiąże: z lewicą czy prawicą i czy w ogóle będzie się wiązać?
     W tej chwili nie przewidujemy jakichś ważniejszych rozmów, natomiast ustaliliśmy, że popieramy jako kandydata na prezydenta Henryka Słoninę.
     
     A dlaczego nie będzie sojuszu?
     Bacznie się wszystkiemu przyglądamy i słuchamy, co mówią ludzie z innych komitetów wyborczych. Pan z Centroprawicy, który był ostatnio gościem tego programu [Jerzy Wilk - przyp. autora] uważał również, że nie widzi potrzeby koalicji.
     
     Ale gdyby pojawiły się jakieś propozycje ze strony lewicy czy prawicy?
     Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, które będą służyły społeczeństwu.
     
     A jakie one musiałyby być? Na ile ważne?
     Propozycje, które są zgodne z naszymi propozycjami programowymi. Zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy mieli głosu decydującego, ale chcemy, żeby to, co osiągnęliśmy, zostało zauważone i żeby nasz program wyborczy przynajmniej w części był realizowany. Jeżeli któraś ze stron powie nam, że w tych punktach się zgadzamy i chcemy je realizować, to na pewno będziemy współpracować.
     
     Słyszałam opinie, że bliżej państwu do SLD, to po pierwsze, a po drugie, że pójdziecie państwo z wygranym w wyborach prezydenckich.
     Wybory do Rady Miejskiej już się skończyły i to jest historia. W tej chwili mamy drugą turę prezydencką. Obaj kandydaci deklarują przecież pracę dla mieszkańców. My stawiamy na pana Słoninę, ale jeżeli prezydentem będzie pan Dębski, to on będzie również pracował dla dobra miasta.
     
     Z ust Jerzego Wilka usłyszałam, że jeżeli Samoobrona wejdzie w koalicję z SLD, to właściwie będzie to uznanie obecnego stanu rzeczy, krytykowanego wcześniej przez Samoobronę. Więc z tego wynika, że Samoobrona - wg pana Wilka - staje się niewiarygodna.
     Zdziwiłam się tą wypowiedzią, dlatego, że pan Wilk był przewodniczącym komisji rewizyjnej i miał wpływ na to, co się działo przez cztery lata. My powtarzamy, że nie wszystko nam się podobało i podoba, natomiast właśnie o tym będę mówić ja i nasi radni. Będziemy współpracować z tą frakcją, która da nam możliwości realizacji chociaż części naszego programu. My się nie sprzedajemy.
     
     
     Rozmowy Studia El prezentowane są we wtorki i piątki na antenie Telewizji Elbląskiej ok. Godz. 17.45.
przyg. Joanna Ułanowska (Polskie Radio Olsztyn)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ...jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, które będą służyły społeczeństwu... Już ten zwrot słyszałem kilkakrotnie i zawsze oznaczał: licytacja otwarta, kto da więcej ?!? Nie znam się za bardzo na polityce, ale handlowo wyrażenie sympatii dla jednego z licytantów przed licytacją nie jest za rozsądne. No chyba że już po licytacji i ten wywiad to czyste politykiersto, które "nie służy społeczeństwu".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-05)
 • Pani Danusiu " Wy się niee dacie" A kto to jest ten pan Edward co to wszedł do Was ? czy aby napewno jest to KANDYDAT. nie jestem pewny ale jeżeli to pan z PIECHOTY to życzę powodzenia. iiiiii !! napewno zbudujemy Elbląg !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z(2002-11-05)
 • To jest czysta polityczna prostytucja! Najpierw zdobywa się mandat krytykując obecne władze miejskie, a następnie po wyborach mając gdzieś wyborców zawiera się z nimi sojusz! Samoobrona obok LPR jest najbardziej bezmyślną i destrukcyjną organizacją na polskiej scenie politycznej! Rozumiem można mieć poglądy lewicowe czy prawicowe, ale popieranie Samoobrony to samobójstwo! Oprócz wszczynania awantur, szerzenia anarchii, popisywania się analfabetyzmem ekonomicznym czy też pospolitą głupotą, szykanami i stawianiem zarzutów bez pokrycia, wyzywania ludzi od złodziei bez żadnych dowodów itp. to ugrupowanie niczego sobą nie reprezentuje! No chyba, że na zasadzie "śpiewać każdy może - więc rządzić też"! Samoobrona to "przysłowiowe g.... które przyczepiło się do okrętu i krzyczy ..płyniemy!". Aż mnie skręca, że z moich podatków takie indywiduła będą przez 4 lata brać diety i zanieczyszczać powietrze w Urzędzie Miejski!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Frustrat(2002-11-05)
 • wy sie nie sprzedajecie??! wy jestescie sprzedani, zaklamani itd. Koalicja sld samoobora to jest wstyd dla calej lewicy niechce mi sie patrzec na sld i prosze nie mowic mi ze sejm to co innego wszyscy jestescie tacy sami wszyscy sprzedani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mekeke(2002-11-05)
 • .... to jest historia ! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, które będą służyły ..... nam - społeczeństwu. - Czasy się zmieniają i my zmieniamy się z nimi.... (łac. tempora mutantur et nos mutamur in illis). „My się nie sprzedajemy”. - Prawda do kłamstwa jest podobna z twarzy (Alighieri Dante). My... to nie, to samo co Oni... to nie, to samo co Ja...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zuzia(2002-11-06)
 • Te buraki z samoobrony, to kompromitacja dla sld i dla Rady miejskiej. Zrobią tak jak Leper w sejmie - najpierw wezmą co mogą, a pózniej - okupacja mównicy i opluwanie wszystkich. Sami bardzo niechętnie mówią o swojej przeszłości - a to, że są od maja w samoobronie, a to że coś tam robili, itp ... Prawda jest taka, ze pan Orzechowski to dawny kumpel J. Gburzyńskiego, póżniej był w SLD, a jak go nie chcieli wystawić na liście , to zapisał się do samoobrony ( podobnie jak pan Zabieło, który był dyrektorem miejskiego ELPORTU, był w SLD, a teraz w samoobronie).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca bombowca(2002-11-06)
 • Ale obłuda, wszędzie gadali że nie poprą SLD a napewno Słoniny, jakby wasi wyborcy wiedzieli wcześniej co zrobicie dostalibyście w wyborach ostrego kopa. CO ZA OBŁUDA !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  i ja was wybrałem. tfuu !(2002-11-06)
 • W poprzednim wywiadzie ta sama Pani mowiła,że Samoobrona poprze kandydata na prezydenta,który opowie się za programem Samoobrony.Gratulacje dla Pana Słoniny i SLD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  P(2002-11-06)
 • Pamietam nie tak dawno poparcie Samoobrony dla Millera. Miller nawet potwierdził ze program tych parti jest zbieżny w wielu punktach. Jak długo trwało to poparcie? Stracił na tym najwięcej Miller i społeczeństwo. Widac elblaskie SLD idzie tym samym torem. Trzeba się zabezpieczyc przed wydarzeniami podobnymi do sejmowych poprzez wybranie Dębskiego na prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dada(2002-11-06)
 • chcecie Państwo wybrać Dębskiego, który nie potrafi podać dokładnego programu i ciągle leje wodę, że potrafi wyleczyć bezrobocie (jeszcze taki się nie znalazł, co by wiedział co zrobić w 100%) !!! Jest w partii prawicowej, a w poprzedniej pięknej epoce był komunistą, a teraz dostał metamorfozy i jest przykładnym prawicowcem !!! On ptrafi prywatyzować przedsiębiorstwa - i to w 100%, co widać po browarze !!! - on wyszedł na tym jak trzeba - co widać !!! a reszta - bez komentarza !!! gra nieczysto i musiał już przepraszac H.Słoninę o podanie nieprawdziwych informacji. jego reklama wyborcza w telewizji vectra to żywcem sciągnięty pomysł z reklamy telefonów komórkowych, nawet tu brakuje fantazji !!!, a gdzie do rządzenia miastem - tu to trzeba mieć fantazje i doświadczenie z prawdziwego zdarzenia !!! jak on zostanie prezydentem to ja wysiadam !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2002-11-06)
 • Realisto : Akurat program Dębskiego jest znany. W przeciwieństwie do programu Słoniny. Mam nadzieję, że wysiądziesz :-))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Argonauta(2002-11-06)
 • Sprzedaje się nie tylko Samoobrona. Jeszcze wyraźniej sprzedał się Juliusz Marek, szef Telewizji Elbląskiej oprowadzając przed kamerami Henryka Słoninę po Elblągu. Cały w obłokach wyjątkowo śmierdzącej wazeliny. Gratulacje za sprawne dziennikarstwo (sic!) i za bezwzględny pragmatyzm. Oby się nie przeliczył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niepragmatyczny(2002-11-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA