Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wypadek tramwaju i osobówki Wypadek tramwaju i osobówki

Sekretarz za dwa głosy

Elbląg, Sekretarz za dwa głosy

Nowi elbląscy radni rozpoczęli pracę. Na inauguracyjnym posiedzeniu wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady. Prezydent Henryk Słonina złożył ślubowanie. W kuluarach tymczasem wrzało na temat: kto i jaki urzad teraz obejmie.

W sali, w której zazwyczaj odbywają się sesje, było jakby więcej przestrzeni. Tylko 25 radnych, zamiast 45. Właściwie te same twarze. Jest sześciu nowych radnych, wśród nich dwóch z Samoobrony. Andrzej Kempiński został przewodniczącym Rady na obecną kadencję, jego zastępcą będzie Janusz Nowak, szef miejskiego SLD. Prawicowa opozycja zgodnie "wstrzymała się" od głosu. Przy wyborze obu przewodniczących oddała głosy nieważne. Czeka na rozmowy w kwestii obsadzenia stanowisk w komisjach.
     "Obejmując urząd prezydenta Elbląga ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra miasta" - to fragment przysięgi złożonej dzisiaj przez Henryka Słoninę, obejmującego urząd prezydenta Elbląga. Henryk Słonina zadeklarował szeroką współpracę ze wszystkimi siłami politycznymi. Mówił też o planowanych zmianach w pracy Urzędu Miejskiego.
     W kuluarach tymczasem nieoficjalnie mówiono już o obsadzeniu stanowisk w mieście. Ma być dwóch wiceprezydentów. Prawdopodobnie zostaną nimi: Marek Gliszczyński, wiceprezydent poprzedniej kadencji, i Witold Wróblewski, dotychczasowy naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju w UM. W mieście ma powstać również stanowisko sekretarza. Bardzo możliwe, że zostanie nim szefowa elbląskiej Samoobrony Danuta Janczuk, za głosy dwóch radnych tego ugrupowania.
     
     
     Zobacz także: "Jest nowa Rada"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie ma w prezydium rady nikogo z opozycji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grajdołek(2002-11-19)
 • To było do przewidzenia, że Samoobrona krzyczała w całej Polsce, ale tylko do wyborów, że LSD żle rządzi, a teraz hyc i po stołki. Czas na Elbląg jest OK. Ale w prezydium bez łaski powinien być ktoś z opozycji - czy komuchom brakuje wyobrażni ?, czy Samoobrona wzieła tyle, że już nic nie zostało ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca bombowca(2002-11-20)
 • Wybrano Janusza Nowaka na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Dostanie większą dietę - mam nadzieję, że zacznie zwracać długi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  R.M(2002-11-20)
 • Sprawowanie władzy przez SLD za wszelką cenę. Mam nadzieję, że to ostatnie 4 lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2002-11-20)
 • Czy coś się stało, że teraz można nazywać fakty po imieniu (pęd do stołków, sprzedajność Samoo.)? Jednak ten fragment przysięgi HenrykaS brzmiał chyba inaczej... Nie czepiam się szyku zdania (bo sens jest taki sam). Dla mnie mocny wydźwięk miało słowo przysięgi - WYŁĄCZNIE (po słowach: powierzony mi urząd sprawować będę). W zestawieniu z obietnicą przedwyborczą o uważnym przyjrzeniu się "doradzającym" brzmi obiecująco... Zwolennicy prawicy mogli by powiedzieć: deklarację współpracy HenrykaS zacytowaliście, a podobnej deklaracji CzesławaD nie... Spoko, będzie artykuł o przydzialach w komisjach, to na temat będzie wtedy zacytować "podziękowanie" za nie. A zaawansowany wiek tych prawie wszystkich polityków, którzy zarządzać będą Elblągiem... Dość, - "takich nas wybraliście..."!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-20)
 • Opozycji nie ma jeszcze w składzie przezydium Rady, ponieważ Czas na Elbląg na I sesji nawet nie zgłosił swojego kandydata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AA(2002-11-20)
 • Wiceprezydentem ma być znowu p. Gliszczyński ?! - o zgrozo to jakiś kawał ! przecież wszyscy wiedzą, że on nic nie robi i to ma być zmiana funkcjonowania urzędu na lepsze !!! Panie Prezydencie proszę to dobrze przemyśleć dla dobra wszystkich !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Róbmy coś z głową(2002-11-20)
 • Ludzie to teraz idziecie po rozum do głowy. Przecież zagłosowaliście na te same "betony" z SLD i myśleliście że coś się zmieni. Nowak, Gliszczyśki i cała ich banda przecież musi z czegoś żyć a wy jesteście tylko ich klakierami to cierpcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-11-20)
 • zdecydowanie będzie gorzej, jesli prawica wystawi na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady M. Nieudacznika - Leniucha M. Pruszaka Gratulacje dla P.Kempińskiego i J. Nowaka. Nie dopuście do tego by obok was zasiadała taka ,,Osobistość?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborcy(2002-11-20)
 • do-wyborcy To słuszne stwierdzenia!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  też wyborcy(2002-11-20)
 • Ostatnie cztery wypowiedzi potwierdzają nasze umiłowanie do sztuki rozmów opartych na wymianie rzeczowych argumentów. Brawo, tak trzymać drodzy Elblążanie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec(2002-11-20)
 • Kto ma przeciwko sobie głupców, zasługuje na zaufanie. Jean Paul Sartre (1905 - 1980)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-11-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe