Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seminarium o niepełnosprawności

Warmińsko - Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu i Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna w ramach obchodów Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych organizują seminarium dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych. Seminarium odbędzie się 19 marca w auli EUH-E przy ul. Lotniczej 2.

O seminarium "Tacy sami. Niepełnosprawni - dostrzegaj ich" mówi Jadwiga Pawluk, z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej:
     Kontakt z niepełnosprawnymi i przedstawicielami organizacji pracujących na rzecz "sprawnych inaczej" pozwoli poznać ich osobowość, potrzeby i możliwości. Poprzez serię wykładów chcemy ukazać osoby niepełnosprawne jako ani gorsze, ani lepsze w społeczności. Chcemy podkreślić, iż są oni tacy sami jak wszyscy. Wymagają jedynie odrobiny akceptacji dla swojej "inności" bądź delikatnego sygnału, iż obok jest ktoś, kto w każdej chwili może im pomóc.
     Całość seminarium uzupełni wystawa prac plastycznych - połączona z aukcją - oraz występy grupy teatralnej i zespołu wokalno - instrumentalnego uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Elblągu.
     
     Program seminarium (19 marca godz. 11 – 14)
     Referaty wygłoszą: prof. dr Józef Kozłowski - "Niepełnosprawność w aspekcie pedagogiki specjalnej" (EUH-E); Ewa Sprawka - "Rola i miejsce organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych (ERKON – Elbląg); Anna Wojciechowska - "Problematyka osób niewidomych (WMBP – Elbląg); Siostra Maria - "O działalności Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach"; Agnieszka Pietrzyk (osoba niewidoma) - "Jak z niepełnosprawnością zdobywać tytuły naukowe"; Rafał Rocki - (osoba niepełnosprawna ruchowo): "Żyję i pracuję jak wszyscy"; Magdalena Kuligowska - "Grupa wsparcia dla osób niedostosowanych społecznie - (Klub Abstynenta "Żuławy" w Elblągu); Iwona Pietraszkiewicz - "Różnorodne, zindywidualizowane formy pracy z osobami niepełnosprawnymi (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Elblągu);
     
     Ponadto: występ zespołu wokalno-instrumentalnego "Szwagry" ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu; "Roboty" - spektakl grupy teatralnej prowadzonej przez Bogdana Płocheć - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej; otwarcie i prezentacja wystawy "Wiosna" - autorami prac są osoby niepełnosprawne - uczestnicy WTZ w Elblągu.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej