Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy z pasją

Powinniśmy połączyć wszystkie seniorskie kluby, zorganizować wspólny pochód, pójść razem do kina, teatru, pośpiewać, pokazać, jak potrafimy się bawić. Kiedy inni zobaczą w korowodzie nasze białe głowy, może postanowią się do nas przyłączyć - taki pomysł padł ze strony seniorów podczas piątkowego spotkania w Fundacji Elbląg.

Spotkanie zorganizowane 23 listopada inicjowało realizację projektu Fundacji Elbląg pn. „Pasje III wieku. Wspieranie aktywności elbląskich seniorów”. Zebrani seniorzy zapoznali się z kolejnymi etapami realizacji projektu, a także zgłaszali swoje pierwsze propozycje. Jednak wszystkie zasady dotyczące współpracy z osobami starszymi będą ustalane podczas dwudniowego spotkania zorganizowanego w ramach projektu. Udział w nim wezmą przedstawiciele klubów i stowarzyszeń seniorskich, organizacji działających na rzecz seniorów oraz przedstawiciele Fundacji Elbląg.
     - Jeszcze w tym roku ogłosimy konkurs grantowy, na który przeznaczymy od 3 do 5 tysięcy zł. W jaki sposób będziemy wyłaniać zwycięzców, jak napisać projekt na pozyskanie środków w ramach konkursu - te i inne kwestie będziemy z państwem ustalać na spotkaniu wyjazdowym pod koniec listopada - zapewniał Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg.
     Obecnie Fundacja Elbląg jest na etapie tworzenia funduszu seniorskiego. Aby zaczął on funkcjonować, należy pozyskać minimum 10 tys. zł kapitału żelaznego, który lokowany w funduszach inwestycyjnych będzie dawał możliwości finansowania pomysłów seniorów. Dróg pozyskiwania środków na kapitał żelazny jest kilka: zbiórka publiczna (sprzedaż cegiełek), część środków przekazanych w ramach kampanii 1 procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego, środki przekazane przez sektor biznesu. Wszystkie te starania pokładane są w jednym celu - by zaktywizować elbląskich seniorów.
     - Mądrość i doświadczenie życiowe osób starszych są nie do oszacowania - mówił Stanisław Puchalski z Fundacji Elbląg, koordynator projektu. - Zależy nam na tym, by seniorzy byli aktywni, by swoją aktywnością zarażali swoich rówieśników. A przy okazji, by dobrze się bawili. Młodzi ludzie naprawdę wiele mogą się od nich nauczyć - zapewniał.
     Projekt „Pasje III wieku. Wspieranie aktywności elbląskich seniorów” zakłada m.in. utworzenie funduszu seniorskiego, wzmocnienie organizacji seniorskich poprzez cykl szkoleń z zakresu pisania i zarządzania projektami, ogłoszenie konkursu grantowego dla organizacji seniorskich, przeprowadzenie kampanii społecznej wzmacniającej wizerunek osób starszych w mieście (billboardy, spoty telewizyjne, plakaty i ulotki), utworzenie archiwum wypowiedzi reprezentantów III wieku.
     Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Jola Prokopowicz - Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe