UWAGA!

Servier podsumowuje jesienną akcję

 Elbląg, Twarzą kampanii była Edyta Olszówka.
Twarzą kampanii była Edyta Olszówka.

Prawie 10 tysięcy kilometrów w ciągu ośmiu jesiennych tygodni przejechała Kardiologiczna Poradnia Servier, oferując mieszkańcom 28 miast w całej Polsce bezpłatne badania kardiologiczne. Był także w Elblągu, tu przebadało się w niej 206 elblążan.

Akcja „Servier dla Serca” zorganizowana była pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Od 16 września do 9 listopada Kardiologiczna Poradnia Servier odwiedziła 28 miast od Szczecina i Koszalina po Tarnów i Rzeszów. Ich mieszkańcy mogli wykonać bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i częstości akcji serca, stężenia glukozy i cholesterolu, przeprowadzić badania EKG, a także skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa.
     Celem akcji było przebadanie jak największej liczby osób pod kątem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Jednak równie ważny, a może nawet ważniejszy, był edukacyjny wymiar kampanii, który pozwolił podnieść świadomość Polaków w zakresie czynników ryzyka chorób serca i ich powikłań.
     - Bardzo zależało nam na tym, by pacjenci znali zagrożenia, by wiedzieli, jak ważne są regularne badania i jak wiele można osiągnąć, kiedy odpowiednio wcześnie wykryje się chorobę. Zwłaszcza taką, jak nadciśnienie tętnicze, która przez wiele lat może rozwijać się niemal bezobjawowo, a zbyt późno rozpoznane niesie za sobą niebezpieczeństwo groźnych powikłań - mówi profesor Tomasz Grodzicki, Prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, koordynator ogólnopolski akcji „Servier dla Serca”.
     W ciągu ośmiu tygodni trwania akcji „Servier dla Serca” w Kardiologicznej Poradni Servier poddano badaniom łącznie 5 130 pacjentów. W Elblągu przebadano 206 mieszkańców (139 kobiet i 67 mężczyzn). Średnia wieku badanych wyniosła 57 lat. Analiza wyników pokazała, że podwyższone wartości ciśnienia tętniczego zauważono u ponad 44 proc. badanych, a stężenie glukozy powyżej 140 mg% - u prawie 5 proc. pacjentów. Stężenie cholesterolu przekraczające 190 mg proc. zaobserwowano u prawie 39 proc. przebadanych mieszkańców, a znaczną nadwagę (BMI >25) miało 61 proc. badanych.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wiadomosci.onet.pl oceńcie sami ;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    uważny(2007-12-01)
  • taka dzialalnosc to pozytywna strona dzialalnosci firmy. oby takich bylo wiecej. No ale jak to opisal "uwazny" -sa rowniez inne strony tej dzialalnosci. Niestety wszystkiemu winne jest zle prawo ktore tworzy korupcje.
  • no spoko, jak zwykle w naszym kraju znaleźli się znawcy od każdej sprawy; Panowie przedmówcy, problem z Servierem polega na tym, że ich złapali, a innych nie; a teraz pytanie - czy Wasze mamy, babcie, ciocie zażywają Prestarium, Detralex bądź Tertensif? Założe się, że w 70% odpowiedź będzie pozytywna. I w takim wypadku powinniście dziękować Servierowi. Tyle. Więcej obiektywizmu życzę i zdrowia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    frankowski(2007-12-01)
  • Tekstu zamieszczonego tu nie poddałem żadnej krytyce, a jedynie przytoczyłem drugą stronę medalu, aby właśnie było więcej obiektywizmu. Bez emocji; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    uważny(2007-12-02)
  • Lepszej promocji np. dla produkowanego przez Servier leku nadcisnieniowego Prestarium nie trzeba. .. Nie wierzcie w jakiekolwiek dobre intencje. .. Wykonywane tam badania moze nam zlecic kazdy lekarz rodzinny. .. On tez jest w stanie je zinterpretowac i zalecic ewentualna terapie. Niekoniecznie preparatami Serviera, ktorego preparaty sa potwornie drogie:)) To nic innego, jak lapanie kolejnych pacjentow i wciskanie im, ze z ich schorzeniem pomoze lek naszej firmy!!! A swoja droga - jakie wtyki musi miec Servier w Min. Zdrowia, skoro do dzisiaj na polskim rynku nie ma zadnego generyka produkowanego przez nich preparatu o ktorym wspomnialem wyzej. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Antyfarm(2007-12-02)
Reklama