Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Sięgnij po stypendium

Młodzi, zdolni mieszkańcy Elbląga i powiatu znów mają szansę powalczyć o stypendium Fundacji Elbląg. Ruszyła kolejna edycja Programów Stypendialnych „Szansa" i „Słonik". Wypełnione wnioski wraz z kompletną dokumentacją przyjmowane będą do 5 września.

Zgodnie z przyjętą misją „służenia mieszkańcom Elbląga", od wielu lat Fundacja Elbląg prowadzi Programy Stypendialne z myślą o młodych elblążanach. Corocznie przyznawane stypendia mają za zadanie przede wszystkim wspieranie dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionej (Program Stypendialny „Szansa"), również niepełnosprawnej (Program Stypendialny „Słonik"), w zdobywaniu wykształcenia, wyrównującego ich szanse w późniejszym życiu zawodowym i społecznym. Stypendia przyznawane są na okres jednego roku szkolnego.
     Program Stypendialny „Słonik” skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych do 28 roku życia, będących w trudnej sytuacji materialnej. Przy rozpatrywaniu wniosków Komisja będzie brała pod uwagę wyniki w nauce, sytuację materialną kandydata oraz jego szczególne
     osiągnięcia. Łączna pula środków przeznaczona na stypendia wynosi w tym roku 30.000 zł. Środki pochodzą z kapitału żelaznego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik", ze zbiórki przeprowadzonej w Centrum Handlowym OGRODY, dotacji udzielonej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Urząd Miejski w Elblągu, darowizn (EDBA, P.P.H.U. Dębica), zbiórek publicznych oraz z wpłat 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.
     Program Stypendialny „Szansa” skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentów szkół wyższych, będących w trudnej sytuacji materialnej, pochodzących z rodzin niewydolnych społecznie, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wybitnie uzdolnionych w wybranym kierunku.
     Przy wyborze stypendystów będą brane pod uwagę wyniki w nauce oraz sytuacja materialna kandydata. Punktowane będą także szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, działalność w organizacjach pozarządowych, wolontariat oraz wszelka aktywność prospołeczna.
     W tym roku na stypendia w ramach „Szansy" przeznaczono 40.000 zł. Środki pochodzą od: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji im. Stefana Batorego, Centrum Handlowego OGRODY, darczyńców indywidualnych, a także z wpłat 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z dochodów z kapitału żelaznego Funduszu Stypendialnego Fundacji Elbląg.
     Warunkiem ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Szansa" i „Słonik" jest złożenie w biurze Fundacji Elbląg prawidłowo wypełnionego wniosku. Kandydaci mogą ubiegać się o stypendium tylko jednego z Programów. Kompletną dokumentację należy złożyć do 5 września w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.
     Regulaminy obu Programów Stypendialnych oraz niezbędne wnioski dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl oraz w biurze Fundacji.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena funkcyjna .com.pl