UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skorzystaj z bezpłatnych porad

 
Elbląg, Specjaliści udzielają porad bezpłatnie
Specjaliści udzielają porad bezpłatnie (fot. Anna Dembińska)

Jesteś w trudnej sytuacji życiowej? Możesz skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów, którzy dyżurują w Elbląskim Stowarzyszeniu Organizatorów Pomocy Społecznej. Wystarczy odwiedzić siedzibę stowarzyszenia przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej od 19 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne dla mieszkańców Elbląga i okolic. Porady świadczone są bezpłatnie w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Elblągu.
       Adresatami pomocy są osoby w sytuacji kryzysowej. Porady prawne obejmują pomoc w interpretacji przepisów, poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego oraz udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma we wszystkich dziedzinach prawa z wyjątkiem spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zgłaszane problemy najczęściej dotyczą spraw spadkowych, alimentacyjnych i rozwodowych. Prawnicy – wolontariusze udzielający bezpłatnych porad prawnych niejednokrotnie byli wyróżniani za zaangażowanie w działalność pro publico bono m.in. przez organy samorządu zawodowego. Celem poradnictwa psychologicznego jest poprawa funkcjonowania psychicznego, emocjonalnego i poznawczego oraz pomoc w odnalezieniu potencjału i zasobów, umożliwiających ich jak najlepsze wykorzystanie w sytuacjach życia codziennego. Adresatami pomocy są osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.
       Osoby zainteresowane bezpłatnym poradnictwem specjalistycznym prawnym i psychologicznym mogą rejestrować się telefonicznie pod numerem tel. (55) 236 25 54 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.
      
      
      
      
      
      
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • udzielą porad które i tak niczego nie zmienią i nie rozwiążą - dlatego brak chętnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2017-03-23)
 • Taka pomoc może być nieoceniona w przypadku osób, których nie stać na porady prawne lub psychologiczne. Każda rozmowa ze specjalistą może przyczynić się do podjęcia dobrych zmian w życiu. Szkoda, że nie ma pomocy dla przedsiębiorców lub byłych przedsiębiorców i ich rodzin, które w wyniku kryzysu lub przemocy ekonomicznej mają problemy finansowe z komornikami, urzędami, windykacją- tam są straszne ludzkie tragedie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2017-03-24)
 • Do poprzednika. Z działalności trzeba się wycofać kiedy nie idzie dobrze przez np. 4-6 miesięcy, a nie brać kolejne kredyty, nie płacić zusu i czekać na zbawienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 1
  (2017-03-24)
 • Niezla dupeczka:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  gffg(2017-03-24)
 • Korzystam z "prawnika" przyznanego mi z urzędu, ale można zapomnieć. Kompletny brak zaangażowania i widać, że chodzi tylko o kasę a nie interes osoby, którą ma rzekomo bronić. No cóż, tak jest właśnie w Polsce, nie liczy się autorytet wygrania sprawy tylko liczy się kasa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2017-03-25)
Reklama