Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skorzystaj z pomocy maltańskiej

Projekt realizowany w tym roku przez Fundację Maltańską skierowany jest do osób niepełnosprawnych ruchowo w stopniu znacznym. Ma on na celu aktywizację zawodową osób w wieku 16-65 lat. W ofercie znaleźć można m.in. szkolenia i doradztwo zawodowe, konsultacje psychologiczne i staże. Zapoznaj się z ofertą i spróbuj znaleźć coś dla siebie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym, które posiadają orzeczenie wskazujące na znaczną dysfunkcję narządu ruchu (oznaczenie „R”), mogą skorzystać ze wsparcia Fundacji Maltańskiej. W ubiegłym roku z tej formy pomocy oraz z wyjazdów wakacyjno-szkoleniowych skorzystało kilkadziesiąt osób z Elbląga i okolic, które oprócz nowych kwalifikacji i pracy zyskały też często nowych przyjaciół.
     Osoby niepełnosprawne z województwa warmińsko-mazurskiego najbliżej mają ośrodek w Olsztynie, który mieści się na parterze budynku Konwiktu Księży Warmińskich przy ul. Kopernika 47. Ośrodek organizuje m.in. warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, zajęcia z przedsiębiorczości i zarządzania, zajęcia psychoedukacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz spotkania i wyjazdy integracyjne. Podopieczni Fundacji Maltańskiej mogą też uzyskać pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy, m.in. przez organizację i finansowanie staży zawodowych, pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia, realizację szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz refundację kosztów dojazdu na warsztaty i szkolenia. W ośrodku można bezpłatnie skorzystać z porady psychologa, doradcy zawodowego i prawnika.
     Osoby z naszego regionu, które zainteresowane są uzyskaniem pomocy mogą skontaktować się z placówką w Olsztynie – tel. 89 534-06-76, e-mail: osrodek.olsztyn@pomocmaltanska.pl lub z psychologiem ośrodka Pawłem Wilkowskim: anubis80@go2.pl.
     
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Ręcznik z haftem
Polar z haftem