Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skype w więzieniu

Elbląg, Skype w więzieniu fot. nadesłana

We wszystkich zakładach karnych i aresztach śledczych okręgu gdańskiego skazani będą mogli utrzymywać kontakt z rodziną za pomocą komunikatora internetowego Skype. W kwietniu i maju bieżącego roku Służba Więzienna pilotażowo wprowadziła Skypa do kilkunastu jednostek w Polsce. Wśród nich był także Areszt Śledczy w Elblągu.

- Od 26 września 2014 roku skazani mają możliwość korzystania z tej formy kontaktu z najbliższymi – mówi mjr Robert Witkowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku.
     Nowatorska forma kontaktu skazanych z osobami z zewnątrz możliwa jest dzięki zapisowi art. 105 §1 Kodeksu karnego wykonawczego, który dopuszcza "inne środki łączności" (oprócz widzeń, korespondencji, rozmów telefonicznych, paczek i przekazów pieniężnych) w kontaktach skazanych z rodzinami i osobami bliskimi.
     W kwietniu i maju bieżącego roku Służba Więzienna pilotażowo wprowadziła Skypa do kilkunastu jednostek w Polsce. Wśród nich był także Areszt Śledczy w Elblągu. Testy się powiodły i dlatego skazani będą mieli możliwość kontaktu z rodziną za pomocą Internetu – dodaje mjr Witkowski.
     Założeniem jest, aby w pierwszej kolejności z możliwości programu Skype korzystali skazani będący rodzicami dzieci do lat 15, cudzoziemcy oraz inne osoby, których rodziny z różnych powodów nie mogą przyjeżdżać na widzenia.
     W zależności od typu zakładu karnego oraz kategorii więźniów skazani będą mogli korzystać ze Skypa od 1 do kilku razy w miesiącu przez czas od 15 minut do 30 minut.
     Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników np. ilość skazanych przebywających w danym zakładzie karnym lub areszcie śledczym czy też możliwości techniczne – tłumaczy Witkowski.
     Procedura jest prosta. Aby skorzystać ze Skypa skazany musi złożyć do Dyrektora więzienia prośbę. Oczywiście kontakt ten będzie nadzorowany i będzie mógł być przerwany, gdy jego uczestnicy będą zachowywali się niewłaściwie.
     Kontaktowanie się za pośrednictwem komunikatora internetowego umożliwia skazanym, którzy mają ograniczone możliwości bezpośredniego kontaktu z bliskimi, utrzymywanie częstszego kontaktu z osobami bliskimi, bardziej aktywne uczestniczenie w życiu rodziny, wspólne podejmowanie decyzji.
mjr Robert Witkowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • normalnie jak w sanatorium. .. .. skoro więźniowie mają coraz więcej luksusów to co się dziwić, że zaczyna tam brakować miejsc. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 1
  (2014-10-01)
 • Zamieńmy więzienia z domami opieki nad ludźmi starszymi! Ci drudzy nie mają takich luksusów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  (2014-10-01)
 • Nie to chyba jakieś jaja, a prima aprilis dopiero za pół roku ! Przypominam Redakcji, dzisiaj zaczął się październik a nie kwiecień.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  (2014-10-01)
 • Kara dotyczy osoby skazanej, a nie rodziny tej osoby. Więc względy psychologiczne w stosunku do dzieci skazanego czy skazanej, są ponad dobrami innymi i taki sposób kontaktu dziecka z rodzicem, mimo tego że nie bezpośredni jest też formą jaka działa pozytywnie. Często zejście na złą drogę jest przypadkiem, ale często też środowisko z jakim się stykamy, rodzina lub jej brak, złe wychowanie, poniekąd umieszcza takiego skazanego w takim miejscu. Po czyjej stronie leży wina? Myślę że po stronie wychowawczej, gdzie często rażące zaniedbania dają taki wynik w efekcie końcowym. Forma terapeutyczna, forma prewencyjna, forma umożliwiająca danie szansy powrotu na właściwą drogę należy się każdemu, i taka jedną z tych form jest wykorzystanie internetu do kontaktu z rodziną jaka tak samo cierpi psychicznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 8
  ANONIMH(2014-10-01)
 • pedofilom też dać szansę na naprawę ?. Co ty piszesz gościu?. Przejdź się na spacer.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  (2014-10-01)
 • przecież to jest CHORE ! skoro siedzą w więzieniu to mają być izolowani i tyle teraz to dopiero grypsy będą płynęły jak ta lala totalny przepływ informacji co zresztą nie jest zgodne z obowiązującym prawem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2014-10-01)
 • polska to chory kraj zwyrodnialcy mają lepiej niż uczciwie pracujący człowiek PatOlogia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2014-10-01)
 • od razu dajcie im laptopy z najszybszym internetem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  fdbg(2014-10-01)
 • .. .wreszcie dobry, cywilizacyjny, postępowy pomysł. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 7
  głupotanieznagranic(2014-10-01)
 • ja p. .. .. e, szkoda gadac, co maja powiedzieć emeryci którzy SKAZANI są na wolność
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  bartekw271(2014-10-01)
 • to po co ich tam w ogole wsadzac niech laza na wolnosci jak i tak bedac tam maja tyle swobody co na wolnosci nie no masakra to ludzie w szpitalach maja kijowe zarcie za tv musza placic a tam jest pelen luz i wszystko najlepsze!!masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  ehh(2014-10-01)
 • skype ? a to więzienie czy burdel ? Ogródek każdy z nich tez moze mieć własny? a moze mają tez wychodne w miasto co weekend ?. .. heh dobre. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2014-10-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny