Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim „ekonomiku”

 
Elbląg, Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim „ekonomiku”
fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

11 grudnia o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym i bezpieczeństwa publicznego czyli „klas mundurowych”.

Jest to w skali Elbląga a i województwa swoisty eksperyment, gdyż klasy mundurowe zostały stworzone w oparciu o Liceum Ogólnokształcące. Dlatego też programy nauczania klas mundurowych, w tym klasy o profilu wojskowym, zostały opracowane w oparciu o 3-letni okres nauczania. „Klasa wojskowa” rozpoczęła swoja edukację – w tym wojskową – 1 września 2014 roku. Wcześniej, bo w maju, zostały podpisane porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz Dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką. W programie szkolenia przewiduje się m. in. zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, taktyki, topografii wojskowej, regulaminów, musztry i szkolenia fizycznego w tym walki wręcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wojskowych w oparciu o bazę szkoleniową i dydaktyczną jednostek wojskowych elbląskiego Garnizonu.
     Udział w uroczystości wzięli m. in. Vice Wojewoda warmińsko - mazurski Grażyna Kluge, Vice Prezydent Elbląga Bogusław Milusz, Zastępca Dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski, Komendant Miejski Policji w Elblągu, Marek Osik, Dowódcy i Komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga, przedstawiciele i dyrektorzy placówek oświatowych naszego miasta ale nade wszystko babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów składających ślubowanie. W trakcie tej podniosłej uroczystości uczniom klasy wojskowej wręczono pamiątkowe certyfikaty. Wręczył je Zastępca Dowódcy Dywizji – Szef Sztabu 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski
     w towarzystwie dyrektora szkoły Jerzego Kawieckiego. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg oraz występy uczniów.
.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobry sposób sobie znaleźliscie na zapewnienie koryta na przyszłość, młodziaki. Piętnaście latek i emeryturka. .. .dobra fucha co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 13
  starydingo(2014-12-12)
 • systemowcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 4
  drZombi(2014-12-12)
 • do komentujących. .. piszecie bzdury że żal mi Was. Proste myślenie, prostych zgorzkniałych nieudaczników. .. zapominacie tylko (nie wiem jaki wiek Wasz jest) jak to młodzież uchylała się nagminnie od zasadniczej służby wojskowej a teraz kiedy zmienił się system, szkoli się kadrę też nie pasuje. .. kiedy zmieni się mentalność Polaka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  otoja(2014-12-12)
 • nie zastanawia was ilość tworzenia klas mundurowych ? To pierwszy stopień do planowanej wojny. Tusk już uciekł, rząd zakupił 2 specjalne samoloty do ewakuacji. Sytuacja na wschodzie jest dramatyczna. Samoloty z Kaliningradu którego imieniem nazwali rondo w Elblągu kalinina są w stanie zniszczyć Polskę w 5 minut zanim F16 z Malborka poderwą się do śmiesznego lotu. To bardzo śmierdzi zagładą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 7
  (2014-12-12)
 • Jeśli sami nie potraficie pisać (dziennikarze z bożej łaski), to przynajmniej sprawdzajcie ortografię (składni już pewnie nie dacie rady) w tekstach, które wklejacie. Podpisanie tekstu nie zwalnia „redakcji” z odpowiedzialności za treści, jakie publikuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pop(2014-12-13)
 • @starydingo coś jest w powiedzeniu im starszy. .jeśli myślisz że taka szkoła im coś da, jesteś równie naiwny jak te dzieciaki, maja po niej takei same szanse dostać się do mundurówki jak po gastronomiku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2014-12-13)
 • Nooo, zeby tak po szkole była emeryturka. ., ale trzeba sie potem jeszcze gdzieś wkrecić na te 15 lat do roboty. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2014-12-13)
 • widzę że elita Maruderów w komplecie a dla uaktualnienie informacji nie piętnaście lat tylko 25 a nikt nikomu nie broni wstąpić do armii ale sory zapomniałem za ciency w uszach jesteście gimbaza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-12-13)
 • dla uaktualnienia nie trzeba 25lat w wielu przypadkach, np patrol saperski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2014-12-13)
 • lepiej 15 czy 25 pierdzieć w stołki, przerzucać papiery, niż 40-kilka zasuwać i na starość mieć g. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2014-12-13)
 • Gratuluję Dominiko i pozdrawiam :). Z. S. ( Twoja była nauczycielka)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2014-12-13)
 • Tym dzieciom wciska się kit, że będzie im łatwiej dostać się do mundurówek. Biedne dzieci. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  4t(2014-12-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada
Okulary korekcyjne BMW
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne Oscar Ventura