Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ślubowanie klas pierwszych z ZST

 
Elbląg, Ślubowanie klas pierwszych z ZST fot. nadesłana
Rek

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Ceremonia ta to święto wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a uświetnili ją swoją obecnością znamienici goście.

We wrześniu tego roku do szeregów szkolnych wstąpili nowi uczniowie, którzy wybrali kształcenie w zawodach: technik budownictwa i technik architektury krajobrazu z innowacją pedagogiczną „Budownictwo pasywne w zrównoważonej przestrzeni”, technik analityk z innowacją pedagogiczną „Wybrane elementy chemii w kosmetologii” oraz technik analityk z dobrą praktyką „Pragmatyka służby w Policji i Straży Pożarnej”.
     Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu - Hanna Mierzejewska - w swoim przemówieniu wskazała na aktywność i zaangażowanie uczniów w życiu kulturalnym i sportowym miasta, ich uczestnictwo w międzynarodowych projektach, konkursach przedmiotowych i olimpiadach branżowych. Wiele uwagi poświęciła absolwentom, którzy osiągają dobre wyniki na wyższych uczelniach i odnoszą sukcesy w dalszych etapach swojego życia. Przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja multimedialna zilustrowała bogaty dorobek szkoły.
     Ceremonia ślubowania miała podniosły charakter. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wstąpili na scenę i poprzez rotę ślubowania składali uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wykonywać obowiązki ucznia i osiągać dobre wyniki w nauce, wykazywać się koleżeńską postawą, dbać o tradycję, dobre imię szkoły i godnie ją reprezentować. Każdy uczeń otrzymał również akt mianowania, który oficjalnie włączył ich do grona pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.
     Uroczystość ślubowania klas pierwszych zbiegła się z obchodami 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji młodzież ZST przedstawiła program artystyczny przypominający historię odrodzenia się Polski. Uczniowie zaprezentowali film dokumentalny o marszałku Józefie Piłsudskim, zacytowali jego przemówienie do narodu polskiego i brawurowo wykonali pieśni „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Pierwsza kadrowa”.
Zespół Szkół Technicznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety fashion z modą
Fototapety z mapami
Fototapety Trójmiasto