Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ślubowanie klasy wojskowej

Elbląg, Ślubowanie klasy wojskowej Ślubowanie złożyli uczniowie klasy I a ZST-I w Elblągu (fot. st. chor. Sławomir Tessar)
Rek

Wczoraj (9 listopada) w sali kina Orzeł odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a, kształcących się w zawodzie technik – informatyk z innowacją wojskową w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu.

Jest to już czwarty rocznik uczniów tej szkoły, który - oprócz nauki przedmiotów zawodowych - kształci się według rozwiniętego programu, opartego o zagadnienia z zakresu wojskowości.
     Ślubowanie „Pierwszaków” przyjęła dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych Mirosława Lisiewicz w towarzystwie Dowódcy 16 Elbląskiego Batalionu Dowodzenia, ppłk Andrzeja Dudy, reprezentującego jednocześnie Dowódcę 16 PDZ. Uczniowie otrzymali pamiątkowe akty ślubowania. Wychowawcą klasy I a jest Barbara Byzdra – Maliszewska.
     Uroczystość została przeprowadzona z elementami „Ceremoniału Wojskowego”, co znalazło odzwierciedlenie zarówno w wydawanych przez prowadzącego komendach, jak i wykonywanych elementach musztry przez uczniów składających ślubowanie. Wielki aplauz zebranej publiczności wzbudził niepowtarzalny koncert Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg, a także specjalnie przygotowany na tę uroczystość występ uczniów ZST-I.
     Bezpośrednią opiekę nad klasami wojskowymi ZST-I sprawuje 16 Elbląski Batalion Dowodzenia z jego dowódcą, ppłk Andrzejem Dudą.

 


     W trakcie uroczystości, w holu Klubu Żołnierskiego, zorganizowany został „Punkt Informacyjny”, w którym przedstawiciele 16 Batalionu Dowodzenia oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu, udzielali wszelkich informacji na temat Narodowych Sił Rezerwowych oraz Zawodowej Służby Wojskowej. Trzeba powiedzieć, że zarówno młodzież, jak i dorośli byli bardzo zainteresowani uzyskaniem informacji na temat NSR i służby zawodowej.

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED