Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sobota z „Obliczami Warmii i Mazur”

 
Elbląg, Sobota z „Obliczami Warmii i Mazur”
Rek

Warmia oraz Mazury słyną ze swoich walorów krajobrazowych, bogactwa kulturowego i historycznego. Są także miejscem realizacji interesujących projektów oraz rozwijania prywatnych przedsięwzięć. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na imprezę „Oblicza Warmii i Mazur”, podczas której prezentowane będą ciekawe miejsca regionu, wyjątkowe inicjatywy oraz przedstawiona zostanie oferta producentów regionalnych.

Przedsięwzięcie odbędzie się 18 listopada w godz. 10 – 16 w elbląskim „Światowidzie”. W programie imprezy znajdą się prelekcje zaproszonych gości, pokazy oraz prezentacja stoisk poszczególnych firm.
     W programie zaplanowano prelekcję m.in.  Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba, elbląskiego oddziału PTTK, który wystąpi z prezentacją dotyczącą unikalnych „wodnych”  uwarunkowań naszego regionu czy Stowarzyszenia „Łączy Nas Kanał Elbląski” Lokalna Grupa Działania, którego reprezentanci przedstawią potencjał i perspektywy rozwoju turystyki w Krainie Kanału Elbląskiego. Walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Wysoczyzny Elbląskiej, nazywanej „Arkadią Północy”, zaprezentują pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.  Prelekcję przygotowało także Nadleśnictwo Elbląg, a wraz z nią także nietypową wystawę starych narzędzi leśnych. Gościć będziemy „Miejsca z Duszą” oraz porozmawiamy o działalności jednego z nich - Pracowni Rzemiosł Dawnych z Łęcza.
 Wielkim atutem regionu jest ekologiczna żywność i wyjątkowe lokalne dania. Na imprezie będzie można spróbować specjałów Eko Snails Garden, autorów najlepszej kulinarnej książki świata konkursu Gourmand World Cookbook Awards „Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte”. Za sprawą Naturalnej Żywności porozmawiamy o regionalnych i  ekologicznych specjałach. 
     Oprócz prelegentów gościć będziemy także lokalnych wystawców z żywnością, rękodziełem, działalnością turystyczną. 
     Udział w imprezie jest bezpłatny.
     
     
     Program:

     10:10 Występ Zespołu „Karszewianki”
     10:45 „Żuławy kraj na wodzie” - PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
     11:00 „O Pomorskiej Drodze św. Jakuba i jej elbląskim odcinku” - Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba
     11:30 „O tworzeniu szlaku kulturowego, walorach i przyszłości turystyki w Krainie Kanału Elbląskiego” - Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania
     12:00 „Wyjątkowe „Miejsca z Duszą”. O wioskach tematycznych i działalności Pracowni Rzemiosł Dawnych z Łęcza” – Miejsca z Duszą
     12:30 Występ Zespołu „Karszewianki”
     13:00 „Dziedzictwo kulturowe w lasach Nadleśnictwa Elbląg”- Nadleśnictwo Elbląg
(wraz z wystawą starych narzędzi leśnych)
     13:30 „Arkadia Północy – walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej” - Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
     14:30 „Ślimaka kulinarna podróż w Polsce” - prelekcja i degustacja Eko Snails Garden
     15:00 „Skarby regionu, czyli ekologiczne specjały z Naturalną Żywnością” - Naturalna Żywność
Joanna Zuehlke, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mostami
Fototapety z mapami
Fototapety z dmuchawcami
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra