Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SOSW nr 2 szkołą młodych patriotów

Elbląg, SOSW nr 2 szkołą młodych patriotów

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Elblągu został wyróżniony certyfikatem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wyróżnienie przyznano po raz pierwszy. O jego otrzymanie wnioskowały 252 szkoły i placówki z naszego województwa. Kapituła oceniła przedsięwzięcia pod kątem doskonalenia procesu dydaktycznego i wychowawczego w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej. Wyróżnienie przyznawane jest na okres trzech lat.

W roku szkolnym 2016/2017 społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Elblągu podjęła starania o uzyskanie certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, który jest przyznawany przez warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które pomagają członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne, zarządzają projektami w sposób sprzyjający uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i społeczności lokalnej oraz długofalowości działań, doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej, dążąc do zwiększenia jej skuteczności oraz tworzą klimat społeczny sprzyjający rozwojowi, osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości.
     W związku z tym od września 2016 roku realizowano w ośrodku autorski projekt edukacji historyczno – regionalnej pt. „Elbląg, Moja i Twoja historia”, którego celem było między innymi kształtowanie tożsamości narodowej, więzi z krajem ojczystym i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji, upowszechnianie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju, rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym, kształtowanie tożsamość pluralistycznej, uwzględniającej poczucie własnej odmienności i jednocześnie tolerancyjnej w stosunku do różnych kultur.
     W ramach projektu uczniowie brali udział w lekcjach muzealnych prowadzonych przez specjalistów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez specjalistów Biblioteki Elbląskiej, odbywały się szkolne spotkania ze skrzynią tajemnic MA – H w Elblągu, zorganizowany został konkurs z elementami marszu na orientację po Starówce Elbląga, marsz pamięci w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przeprowadzono szkolny Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych i wiele innych działań, które w większości na stałe wpiszą się w kalendarz zadań do realizacji w Ośrodku.
     Starania uczniów, rodziców i pracowników placówki zostały docenione. Podczas wojewódzkiej uroczystości wręczenia medali i odznaczeń państwowych z okazji Dnia Niepodległości, 10 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie 86 szkół i placówek z rąk warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Marka Krzysztofa Nowackiego otrzymało certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” - w tym i Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu. Wyróżnienie przyznano po raz pierwszy. O jego otrzymanie wnioskowały 252 szkoły i placówki z naszego województwa. Kapituła oceniła przedsięwzięcia pod kątem doskonalenia procesu dydaktycznego i wychowawczego w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej. Wyróżnienie przyznawane jest na okres trzech lat.
     
Marzena Żachowska, SOSW nr 2 w Elblągu, koordynator i autor projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm
AMK Szkło ozdobne 5
AMK Kuchnia 11
AMK Meble łazienkowe 2