Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

SOSW nr 2 wyjedzie na Turnus Uśmiechu

Elbląg, SOSW nr 2  wyjedzie na Turnus Uśmiechu

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu wygrał w konkursie na pomysł na turnus terapeutyczny. W czerwcu dzieci spędzą dwa tygodnie w Wiśle. Żaden z uczniów nigdy nie był w górach, więc wyjazd w zupełnie odmienne geograficznie miejsce, będzie dla wielu przygodą życia, tym bardziej, że w programie zajęć uwzględnione zostały piesze wędrówki i zdobywanie szczytów.

Autorski projekt placówki pt.„U źródeł królowej polskich rzek - historie miejsc i ludzi szumem Wisły opowiedziane”, którego celem jest wykorzystanie zasobów przyrody jako źródła aktywnej rehabilitacji zaburzonych funkcji u dzieci, zdobył przychylność komisji i w terminie 2 - 15 czerwca 2018 roku grupa 50 osób wyruszy na prawdziwą przygodę!
     Marząc o wyjeździe do Wisły autorzy projektu nie mogli odciąć się korzeni i cały program opiera się na rzece Wiśle, która 50 kilometrów od Elbląga ma swe ujście do Zatoki Gdańskiej. Więc w rzeczywistości i wirtualnie, podróżując przez całą Polskę, wzdłuż Wisły, od jej końca do początku, uczniowie poznawać będą przyrodę, historię i legendy z nią związane.
     W celu poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie edukacji, wychowania i rewalidacji pracownicy ośrodka nieustannie doskonalą swe umiejętności i sięgają po innowacyjne metody pracy. Lata pracy pedagogicznej i terapeutycznej wskazały nauczycielom/terapeutom, że to, czego uczniowie sami doświadczą, odkryją, poznają, pozostanie na długo w ich pamięci. Jeśli jest to w towarzystwie bliskich mu, wspierających osób, świat, który na co dzień charakteryzuje wiele barier staje się bliższy, oswojony, bezpieczny i piękny. Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone w Wiśle, w nowym środowisku, sprzyjać będą rozwojowi zainteresowań otaczającym światem, ludźmi i przyrodą, wpłyną korzystnie na rozwój procesów myślowych, terapię zaburzonych funkcji.
     
Marzena Żachowska, SOSW nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy