UWAGA!

Spotkanie w OSW nr 2

 Elbląg, Spotkanie w OSW nr 2
fot. nadesłane

29 i 30 marca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbyły się Dni Otwarte placówki. Rodzice i dzieci uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz wiosennym biwaku „W poszukiwaniu wiosny”. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Goście placówki w towarzystwie gospodarzy – uczniów/wychowanków Ośrodka – uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, sportowych, plastycznych, kulinarnych… Utrwalali gatunki wiosennych kwiatów, ptaków, tańczyli wiosenny taniec, tworzyli piękne, kolorowe motyle, czytali list od wiosny, ale chyba największym wydarzeniem była możliwość spędzenia nocy w nowym, pełnym atrakcji miejscu.
       Placówka prowadzi edukację, terapię i rehabilitację dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną: oligofrenopedagogów z przygotowaniem kierunkowym, surdopedagogów, tyflopedagoga, logopedów, rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, psychologa, pedagoga, pomoc nauczyciela. Placówka dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
       Istotne w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym jest dostosowywanie programu nauczania do indywidualnych możliwości ucznia, wychowanka. W Ośrodku każde dziecko, jego potrzeby i możliwości psycho-fizyczne traktowane są indywidualnie.
       W placówce realizowanych jest wiele ciekawych programów edukacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych. Uczniowie mogą korzystać z zajęć rewalidacyjnych: logo terapii, psychoterapii, socjoterapii, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, rewalidacji indywidualnej, usprawniania psychoruchowego, hipoterapii. Prowadzenie zajęć dydaktycznych i rewalidacyjnych w specjalistycznie przystosowanych klasopracowniach i gabinetach pozwala dodatkowo wspierać wszechstronny rozwój dzieci. Uczniowie uczestniczą także w różnych formach zajęć rehabilitacyjnych, w tym wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych.
       Ośrodek zapewnia całodobową opiekę w dni nauki szkolnej. Dzieci mają możliwość zamieszkania w grupie wychowawczej. Głównym zadaniem grup wychowawczych jest kontynuacja i wspomaganie procesu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego i rewalidacyjnego szkoły. Warunki pobytu dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
       Przyjazna atmosfera, opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz wiele usprawniających, rozwijających i twórczych zajęć powoduje, że dzieci czują się w grupie jak w domu. Dla wielu dzieci pobyt w grupie wychowawczej to szansa na nawiązanie pierwszych przyjaźni, lekcja samodzielności i odpowiedzialności. Dla wielu także sposób na wyrównanie szans edukacyjnych, ale i rozwój swoich pasji.
       Dni Otwarte to nie jedyna szansa, by poznać ofertę edukacyjną Ośrodka, która skierowana jest do uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi na poziomie szkoły podstawowej. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do osobistego kontaktu ze specjalistami, nauczycielami i wychowawcami Ośrodka:
       Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka, Elbląg, ul. Polna 8 A, tel. 55 642 88 86, fax. 55 642 88 85, e-mail soswnr2@wp.pl.
       Szczegóły oferty na stronie Ośrodka.
      
Marzena Żachowska, OSW nr 2

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jako rodzic dziecka niepełnosprawnego intelektualnie i ruchowo cieszę się bardzo, że szkoły specjalne rozwijają się, szkolą kadry i przystosowują do potrzeb dzieci tego potrzebujących. doceniam to, że mieszkam w naszym mieście, gdzie jest kilka podobnych placówek i mamy możliwość wyboru, tym bardziej, że system integracji bardzo często nie spełnia roli dla której został stworzony, a dzieci po nieudanych próbach odnalezienia się w szkołach powszechnych wracają do szkolenia specjalnego i tu po dostosowaniu systemu nauczania do potrzeb indywidualnych dziecka, czują się lubiane, doceniane i wartościowe. Taki biwak to super pomysł. Rodzice mogą zobaczyć swoje dzieci i nowej sytuacji, a dzieci zdobywają nowe doświadczenia. super
Reklama