UWAGA!

Spotkanie z "żywą" historią

 Elbląg, Uczestnicy spotkania z "żywą" historią odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
Uczestnicy spotkania z "żywą" historią odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku (fot. nadesłana)

Drugi etap projektu o nazwie „Twoja i moja historia”, którego pomysłodawcą realizatorem jest stowarzyszenie „ Szóstka na 6!” działające od września przy Gimnazjum nr 6 w Elblągu, miał miejsce 12 grudnia w Gdańsku. Uczestnicy spotkania z "żywą" historią, czyli z udziałem osób bezpośrednio związanych z wydarzeniami tamtych dni odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności.

30 uczniów i 8 osób dorosłych wyposażeni w indywidualne audio przewodniki mogło subiektywnie, w swoim tempie i w oparciu o indywidualną uwagę prześledzić zbiory i treści prezentowane w ramach ekspozycji stałej dedykowanej historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
       Do prezentacji wykorzystywane są tam zarówno tradycyjne metody ekspozycyjne jak i najnowsze rozwiązania technologiczne będące łatwiejszymi w odbiorze zwłaszcza przez młodych. Zwiedzający obejrzeli eksponaty historyczne, mieli też dostęp do projekcji przestrzennych i elektronicznych, gdzie zgromadzono fotografie, wycinki prasowe , dokumenty filmowe, materiały archiwalne.
       Każdy z uczestników miał okazję odnieść się i zagłębić w klimat tamtych czasów tym bardziej ,że odbyło się to w przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego , któremu tak wiele uwagi poświęcono w dniu następnym, czyli 13 grudnia.
      
Anna Miazga, prezes Stowarzyszenia Szóstka na 6!

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • 19 lutego 1929 roku „Joint” i Centralny Komitet RFSRR podpisali umowę, według której ZSSR otrzymywał coroczne finansowanie w wysokości półtora miliarda dolarów. Jako hipotekę amerykanie zażądali 375 hektarów ziem Krymskich. Zostało założona spółka akcyjna, gdzie udziałowcami było ponad 200 amerykanów. Z najbardziej znanych można wymienić Hoovera, Rockefellera, Roosevelta, MacArthura czy Marchalla. Był też ważny warunek, jeżeli do 1954 roku RFSRR nie zwróci dług, ziemia przechodzi na własność.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    qluska(2014-12-15)
Reklama