Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z "żywą" historią

 
Elbląg, Spotkanie z "żywą" historią
Uczestnicy spotkania z "żywą" historią odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku (fot. nadesłana)
Rek

Drugi etap projektu o nazwie „Twoja i moja historia”, którego pomysłodawcą realizatorem jest stowarzyszenie „ Szóstka na 6!” działające od września przy Gimnazjum nr 6 w Elblągu, miał miejsce 12 grudnia w Gdańsku. Uczestnicy spotkania z "żywą" historią, czyli z udziałem osób bezpośrednio związanych z wydarzeniami tamtych dni odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności.

30 uczniów i 8 osób dorosłych wyposażeni w indywidualne audio przewodniki mogło subiektywnie, w swoim tempie i w oparciu o indywidualną uwagę prześledzić zbiory i treści prezentowane w ramach ekspozycji stałej dedykowanej historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
     Do prezentacji wykorzystywane są tam zarówno tradycyjne metody ekspozycyjne jak i najnowsze rozwiązania technologiczne będące łatwiejszymi w odbiorze zwłaszcza przez młodych. Zwiedzający obejrzeli eksponaty historyczne, mieli też dostęp do projekcji przestrzennych i elektronicznych, gdzie zgromadzono fotografie, wycinki prasowe , dokumenty filmowe, materiały archiwalne.
     Każdy z uczestników miał okazję odnieść się i zagłębić w klimat tamtych czasów tym bardziej ,że odbyło się to w przeddzień 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego , któremu tak wiele uwagi poświęcono w dniu następnym, czyli 13 grudnia.
Anna Miazga, prezes Stowarzyszenia Szóstka na 6!
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • 19 lutego 1929 roku „Joint” i Centralny Komitet RFSRR podpisali umowę, według której ZSSR otrzymywał coroczne finansowanie w wysokości półtora miliarda dolarów. Jako hipotekę amerykanie zażądali 375 hektarów ziem Krymskich. Zostało założona spółka akcyjna, gdzie udziałowcami było ponad 200 amerykanów. Z najbardziej znanych można wymienić Hoovera, Rockefellera, Roosevelta, MacArthura czy Marchalla. Był też ważny warunek, jeżeli do 1954 roku RFSRR nie zwróci dług, ziemia przechodzi na własność.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    qluska(2014-12-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.