Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Straż Miejska usuwa wraki pojazdów

 
Elbląg, Straż Miejska usuwa wraki pojazdów fot. Straż Miejska
Rek

Porzucane na parkingach pojazdy są zmorą naszego miasta i zaśmiecają okolice. Pozostawione bez tablic rejestracyjnych, zniszczone i zaniedbane odstraszają i zajmują miejsca parkingowe.

Straż Miejska może w takich przypadkach zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r.  Prawo o ruchu drogowym mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, która pociąga za sobą wiele nieprzyjemności – zarówno czasowych jak i finansowych, przypominamy o tym właścicielom pojazdów nieużywanych. Będąc właścicielem pojazdu jesteś zobowiązany do:
     -  kontynuowania obowiązkowego ubezpieczenia OC,
     -  dbałości o jego stan techniczny,
     -  dopilnowania sposobu jego użytkowania.   
     Przestrzegaj ważnych terminów:
     - okresowych badań technicznych,
     - przed upływem ważności – przedłuż polisę OC,
     - do 30 dni – złóż wniosek o zbyciu pojazdu lub wyrejestrowaniu.
     Od początku 2018 r. straż miejska przeprowadziła 128 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie 26 takich pojazdów.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna