UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy uczą, jak udzielać pomocy

 
Elbląg, Warsztaty prowadzą m.in. Jerzy i Michał Pawlyta
Warsztaty prowadzą m.in. Jerzy i Michał Pawlyta (fot. AD, arch. portel)

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu zaprasza w niedzielę, 28 października, na otwarte szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie odbędzie się w JRG 2 przy ul. Browarnej. Udział w nim jest bezpłatny.

To kolejne spotkanie z cyklu "Pierwsza pomoc dla wszystkich", organizowane przez KM PSP w Elblągu. Tym razem tematem będą stany nagłe pochodzenia wewnętrznego. Instruktorzy przedstawią najczęściej spotykane zachorowania i sposób prawidłowego postępowania z zakresu pierwszej pomocy. Program przewiduje wykład i ćwiczenia praktyczne.
     Tematyka obejmie:
     -omdlenia,
     -utratę przytomności,
     -zawał mięśnia sercowego,
     -duszność,
     -drgawki,
     -udar mózgu,
     -cukrzycę.
     
     Szkolenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić się poprzez stronę internetową KWPSP.
     
Szkolenie odbędzie się 28 października (niedziela) o godz.16 w sali edukacyjnej Ognik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej 33.
     
     Instruktorzy:
     st. sekc. Jerzy Pawlyta - od 2013 r. strażak KM PSP w Elblągu; od 2007r. ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
     sekc. Michał Pawlyta - od 2014 r. strażak KM PSP w Elblągu; pielęgniarz anestezjologiczny w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
     str. Marcin Siemieniewski – od 2017 r. strażak M PSP w Elblągu; od 2006r ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • To rozumiem w dzień praca w nocy czuwanie. W SG INACZEJ. W dzień praca w nocy masakra w starym landrowerze. Oto krynica Morska
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    (2018-10-24)
Reklama