Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studencie, sięgnij po stypendium

Elbląg, Studencie, sięgnij po stypendium

Studenci z najuboższych rodzin Warmii i Mazur mogą dostać już w czerwcu ponad 3 tys. zł stypendium z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wnioski należy składać do 18 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

- O stypendia mogą starać się studenci, którzy studiują na uczelniach publicznych i niepublicznych – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Jak określa odpowiednie rozporządzenie, pieniądze przysługują studentom pochodzącym z obszarów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców, obszarów podlegających restrukturyzacji, zdegradowanych dzielnic miast i obszarów poprzemysłowych i powojskowych wyznaczonych w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Warunkiem jest stałe lub czasowe zameldowanie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. - Maksymalna kwota stypendium wynosi 350 zł miesięcznie, studenci dostaną jednak jednorazową wypłatę za 9 miesięcy aktualnie trwającego roku akademickiego, czyli 3.150 zł – zaznacza marszałek Protas. Do wniosku o stypendium należy dołączyć: - zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o uzyskanych dochodach wszystkich członków rodziny (dochód na osobę nie może przekraczać 504 zł netto) prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, pułap zwiększa się do 583 zł na osobę; - zaświadczenie z Urzędu Gminy o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przeliczeniowych; - zaświadczenie z właściwego urzędu gminy o zameldowaniu (stałe lub czasowe na terenie województwa); - zaświadczenie z uczelni o kontynuowanie studiów w danym roku akademickim (2008/2009). Szczegółowy wykaz wymaganych dokumentów jest dostępny na stronie www.efs.warmia.mazury.pl. Chętni mogą uzyskać więcej informacji podczas Dni Otwartych, które odbędą się 9 i 16 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie przy ul. Emilii Plater 1 w godzinach od 10 do 14 oraz pod numerem telefonu 089 521-97-14 (17, 18, 21). Pieniądze na stypendia pochodzą z oszczędności w Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego na Działanie 2.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne. W naszym regionie wypłaconych będzie około 750 stypendiów. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

     

     
-------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
oprac. A na podst. info Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini